HDI Sigorta Afyon Koçu Beşok'un sezon öncesi görüşleri - BasketFaul.com

HDI Sigorta Afyon Koçu Beşok'un sezon öncesi görüşleri

25-08-21 11:02
HDI Afyon Belediyesi Koçu Faruk Beşok, ilk hedeflerinin ligde kalmak, sonrasında orta sıraları zorlamak olduğunu söylerken, "İki büyük avantajımız var... Birincisi Shorter, Buckner, Campbell gibi ligi bilen yabancılar... Daha önemlisi pandemi koşullarının izin verdiği sayıda bizi salondan destekleyecek taraftarımız." dedi.

Beşok'un sezon öncesi görüşleri şöyle:

* Yabancı rotasyonumuzda 2 Avrupalı ve daha önce ligimizde oynamış, düzgün karakterli 3 Amerikalımız var. Türkiyeyi tanıyan yabancılarımızın fazla olmasını avantaj olarak görüyoruz.
* Geçen sezon Türkler'de daralan rotasyon vardı. Bu sezon Ayberk ve Ergi'nin transferi bence iki taraf için de şans oldu. Ayrıca Merthan Mutlu ve sakatlığı geçen Efe Beşok'tan da katkı bekliyoruz. Gelecek vaadeden yerli oyunculara sahibiz.
* Gerçekçi olmak gerekirse ilk beklentiniz ligde kalmak, bunu sağlayınca da orta sıralarda yer almak. 
* Afyon'un basketbolu bilen, centilmenlik sınırını aşmadan oyuna müdahale eden ve takımın arkasında duran bir taraftarı var. Sezon yüzde 50 seyirciyle başlayacak gibi duruyor, umarız koşullar iyileşir ve salonlar yine dolar. Afyon'un en büyük kozu yine taraftarı olacak.

* Sezona diğerlerine göre geç başladık, ancak geçmişte de Afyon sezonu en geç açtıktan sonra lige iyi başlangıçlar yapmıştı. Umarım yabancılar fiziksel olarak iyi durumda gelir ve iyi başlarız. 

Yorumlar Okunma: 1763