Kaan Sarıaslan: Geçen sezon hak ettiğim süreleri alamadım - BasketFaul.com

Kaan Sarıaslan: Geçen sezon hak ettiğim süreleri alamadım

25-08-21 11:13

Önceki sezonlarda olduğu gibi bu sezon da kadrosuna potansiyelli genç oyuncuları dahil eden Mamak Belediyesi'nin yeni transferlerinden biri de TED Kolejliler altyapısında yetişen Kaan Sarıaslan.

Kaan’ı Ankara’da en son iki sezon önce de Ankara DSİ takımındayken izlemiştik. Takımının ligde kalmasındaki en etkili oyuncularından biri olmuştu ve sonrasında Büyükçekmece ile anlaşmıştı.

“Bu sezon için gerçekten çok heyecanlıyım. Geçen sezon istediğim ve hakettiğim süreleri alamamıştım. İki yıl sonra tekrar Ankara’da oynayacak olmak bana iyi hissettiriyor. Umarım istediğim gibi bir sezon geçirebilirim.”

Geçtiğimiz sezonun tamamlanmasının ardından kısa bir süre içinde Mamak Belediyesi ile anlaşan Kaan transfer sürecinin hızlı ilerlemesinde en önemli etkennin koç ile fikirlerinin uyuşması olduğunu söyledi.

“Sezon bitince evime dönmüştüm. Sonrasında Murat abi ile bir görüşmemiz oldu. Kendisi bana kafasındakilerini anlattı. Düşüncelerimizin örtüştüğünü farkedince de zaten başka tekliflerle ilgilenmeden kararımı verdim. Elbette şehir de benim için bir etkendi ama düşüncelerimizin, istediklerimizin bu denli örtüşmesi benim burayı seçmem de ana sebep oldu.”

Kaan geçen sezon beklediği süreleri alamamasının da etkisiyle yaz ayında sıkı bir antrenman programı şeklinde geçirmiş...

“Biraz da geçen sezon oynayamamın verdiği hırsla yaz aylarını daha disiplinli geçirdim. Kendi kendime 'demek ki oynayamamın bir nedenini var' dedim ve önce kendimi değiştirmek istedim. Bunu da yaptığımı düşünüyorum. Gerçekten bütün yaz özveriyle çalıştım. Haftada 5 gün TOFAŞ’ın kondisyoneri Eren abi ile çalıştık. Antrenman temposunu elimden geldiğince koruyarak kendim için verimli bir tatil sezonu geçirdim. Bu sezonki hırsım ve isteğimde kesinlikle geçen sezonun etkisi çok büyük.”

Ankara altyapısında yetişen Kaan'ın, Ankara yorumu şöyle:

“Ankara'da iyi takım sayısı altyapılarda çok az. Bu sebeple rekabet az olunca buradaki oyuncuların gelişim göstermeleri İstanbul'da oynayan bir oyuncuya göre daha zor. İstanbul'da altyapılarda oynayan bir çocuk bir sezonda aşağı yukarı 40 maç yapabiliyorken Ankara'da 20 maç oluyor. Aradaki maç tecrübesi farkından dolayı İstanbul altyapıısnda oynayanlar daha çok gelişiyor. Bir de İstanbul'daki takımlar her zaman daha göz önünde oluyor. Milli takımlarda bunun en net örneğini görebiliyoruz.”

Kendisinin de altyapdayken yaşadığı az maç durumu karşısında çok çalışarak o açığı kapattığını belirtiyor...

“Ben altyapıda gerçekten çok antrenman yapıyordum. Kendi yaş kategorimde altyapı milli takım turnuvalarında oynayamasam da her zaman kamplarında yer aldım. Gelişimimde bu kampların etkisi çok oldu diyebilirim.”

Kaan’ın profesyonel anlamda basketbol oynayan bir de kardeşi var. 2004 doğumlu Kerem TED Kolejliler BGL takımında oynuyor. Bu sene üniversite sınavlarına hazırlanan Kerem için, öncelikli tercihlerinin sağlıklı bir eğitim alması için ABD olduğunu söyledi.

“Kardeşim lise sonda ve şu an üniversite sınavına hazırlanıyor, dersleri de çok iyi. Hepimizin bildiği gibi burada hem basketbol hem de eğitimi bir arada götürmek zor. Bu yüzden onun ABD’de eğitim almasını istiyoruz. Ben de bunun için elimden geleni yapıyorum.”

Kaan son olarak yeni sezon hedefleri için ise öncelikle alacağı süreleri hak etmek olarak ifade etti, takım olarak ise öncelikli hedefin play-off olduğunu söyledi, ayrıca Federasyon Kupası'na da ev sahipliği yapacak olmalarının da onlar için önemli bir avantaj olduğunu dile getirdi.

“Federasyon kupasında hedefimiz hem kişisel hem takım olarak gelişmek. Ama gruptan çıkınca da hedeflerin değişeceğini biliyoruz. Bu sezon seyircinin de olacak olması ve evimizde olmamız bizim için büyük avantaj.

Yeni sezondaki öncelikli hedefim hocamın bana vermeyi düşündüğü süreleri haketmek. Sonrasında bu aldığım sürelerde takımım için en verimli şekilde kullanmayı hedefliyorum. Umarım bu sezon da yine geçen sene ki kadar iyi bir sezon geçirebiliriz . Hatta belki çok daha fazlasını da yapabiliriz... Neden olmasın.”
 

 

Yorumlar Okunma: 4007