Zeytingöz: Galatasaray'a yakışır bir kadro kurduk - BasketFaul.com

Zeytingöz: Galatasaray'a yakışır bir kadro kurduk

25-08-21 16:26
2021-2022 sezonunda ING Basketbol Süper Ligi ve Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek Galatasaray NEF’te genel menajer Turgay Zeytingöz, yeni sezon ile ilgili kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Zeytingöz’ün açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Ağustos ayının başında Türk oyuncularımız ile çalışmaya başladık. Daha öncesinde kadro için çalışmalara başlamıştık. Ben çok içimize sinen, Galatasaray‘a yakışacak bir takım yarattığımızı düşünüyorum nihayetinde. Bugün itibarıyla beş yabancı oyuncumuz ile anlaştık, yola bu şekilde çıkacağız.

Sonrasında bakalım, duruma göre farklı bir düşüncemiz olur mu, inanın şu an onu hiç düşünmedik. Fakat ben şu anda güzel bir takım olduğumuza, Galatasaray taraftarı ve armasına yakışır bir mücadele sergileyeceğimize yürekten inanıyorum. Önümüzdeki pazartesi itibarıyla hazırlık maçlarımız başlayacak.

İlk olarak 30 Ağustos’ta Beşiktaş ile başlıyoruz hazırlık maçlarına. Daha sonrasında dokuz tane hazırlık maçı oynayacağız. Son üç hazırlık maçımız Bursa’da TOFAŞ turnuvasında olacak. 25 Eylül’de başlayacak lige böylece hazır olmaya çalışacağız.

Galatasaray taraftarının heyecanlandıramayacağı biri olduğunu sanmıyorum. Galatasaray taraftarı, herkesi heyecanlandırır. Buraya rakip olarak geldiğinizde de Galatasaray oyuncusu olduğunuzda da gerçekten heyecan verici bir taraftarı var Galatasaray’ın her zaman her branşta. Dolayısıyla bu bizi çok heyecanlandırıyor ve sezonla ilgili daha da fazla yüreklendiriyor. Umarım Galatasaray taraftarı ile birlikte -%50 de olsa- onların da desteği ile güzel bir sezon yaşayacağız.

O eski Abdi İpekçi zamanındaki atmosferi tabii ki %100 katılım olamayacağı için belki yaşayamayız ama ben daha önce de ifade ettim: Yenilmez Armada ruhuyla, taraftarımızla beraber güzel bir takım olduğumuza ve güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum.” 

Yorumlar Okunma: 2067