Kulüplerimizin aşı konusundaki tutumu - BasketFaul.com

Kulüplerimizin aşı konusundaki tutumu

27-08-21 12:35
VEF Riga’nın yeni sezon öncesinde aşı olmayı reddeden Quincy Ford'un sözleşmesini fesh etmesinden sonra bizim kulüplerin tutumu konusunda bazı genel menajerlerin görüşünü aldık. 

Ahmet Eran (Darüşşafaka)
Aşı karşıtı olan oyuncu yok. Bazı kişilerin aşı olmama isteğine saygı duyuyorum ama bizde bu tür oyuncu olsa, takımı tehlikeye atmasına bir şekilde izin vermezdik. Genel olarak söylüyorum, aşı olmak istemeyen bu sezon oynamasın. Aşı takvimini tamamlamamış olanların Avrupa Kupası maçları için bazı ülkelere girişi de büyük sorun olacak.

Cenk Duraklar (Türk Telekom)
Biz resmi bir kurumuz, bu nedenle kurumumuzun, devletin federasyonun, Euroleague'in, Avrupa Birliği'nin kurallarını takip etmek zorundayız. 

Kurallar aşı olmayan sporculara yasak getirmiş olsa konu sözleşme feshine kadar giderdi. Aşı olmayanla ilgili sıkıntı yaşıyoruz ve insanların birbirine saygısından dolayı aşı olması gerektiğini anlatıyoruz. Bu konuda sezona sorunsuz gireriz. Avrupa Kupası için ülkelerin farklı uygulamaları nedeniyle aşı olmayanlar sorun yaşayabileceklerini anlamalı. Herkesin aşı olmasını istiyor ve her gün bu konuyu konuşuyoruz...

Nedim Yücel (Frutti Extra Bursaspor)

Aşıyı orunlu tutuyoruz, aşı olmayan bir kişi var ve o da aşı olacak. Ceza yönetmeliğimize göre aşı olmayıp covide yakalananların takımdan ayrı kaldığı sürece ayrı kaldığı sürece maaşını alamaması hükmü var. Bilim adamlarının onayladığı bu konuda gereksiz direnmek yerine insanların hem kendi sağlığı, hem çevresi için biran önce aşı olmasını öneririm. 


Boray Dai (Gaziantep Basketbol)
Aşı olmayan 3-4 oyuncumuz vardı ve bunlardan biri aşı karşıtı idi ancak kendisini ikna ettik. Aşı olmak istemeyen oyuncular sezon içinde hem kendilerine, hem etraflarına verecekleri zararları değerlendirmeli. 

Yorumlar Okunma: 2237