Barış Ermiş: Veda zamanı - BasketFaul.com

Barış Ermiş: Veda zamanı

27-08-21 16:36
Barış Ermiş 36 yaşında basketbola veda etti. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Ermiş basketbolun kendisine çok şeyler kazandırdığını belirtti, "Yapamadığım hiçbir şeyden pişman değilim, edindiğim tüm tecrübelerimle gurur duyuyorum." diye duygularını dile getirdi.
 
Barış Ermiş'in açıklaması şöyle:
 
"Bugün benim için 10 yaşından bu yana severek oynadığım bu oyuna profesyonel oyuncu olarak veda vakti 
 
Basketbola başladığım Yeşilyurt, altyapısından yetiştiğim Efes Pilsen ve sonrasında Pertevniyal, Beşiktaş, Türk Telekom, Karşıyaka, Banvit, Fenerbahçe, Gaziantep Basketbol, Tofaş ve Galatasaray, 2010 Dünya Şampiyonası, 2013  Akdeniz Oyunları başta olmak üzere Ay-Yıldızlı bayrak altında parkeye adımımı attığım o gurur dolu maçlar...
 
Bu uzun, yorucu serüvende öncelikle aileme teşekkür etmek istiyorum. Çokca şehir değiştirdik, zaman zaman ayrı kaldık. Var güçleri ile daima arkamda durdular. Onlar olmasa zorlukların altından bu kadar kolay kalkamazdım. 
 
Sonrasında bu zamana kadar çalıştığım antrenörlere, organizasyonlara, parke içinde dostluk eden, birlikte oynadığım tüm arkadaşlarıma, üzerimde emeği olan, desteğini esirgemeyen herkese teşekkürler.
 
Oynadığım bütün takımlarda aidiyetlik duygusuyla elimden geleni yapmaya çalıştım. Takım ruhu içinde bu işin spor olduğunun, spor yaparken de eğlenmek gerektiğinin bilinciyle en kötü günde bile daima pozitif şeyleri arkama alarak devam ettim.
 
Yapamadığım hiçbir şeyden pişman değilim, edindiğim tüm tecrübelerimle gurur duyuyorum.
 
Basketbol bana başarıların yanında çok güzel dostluklar kazandırdı. Bazı şehirler ailemiz oldu, yeni kapılar açtı, unutamayacağım anlar yaşattı. 
 
Şimdi geride bıraktığım bu 26 yıla, basketbolun bana verdiklerine minnet duygularıyla 'Elveda' deme zamanı. Teşekkürler basketbol hayatıma kattığın tüm güzel şeyler için sonsuz teşekkürler.
Saygı ve sevgilerimle"
 
Basketfaul'un notu: Barış Ermiş'i asistleriyle ve herkesle barışık pozitif duruşuyla her zaman hatırlayacağız. Özelikle gençler için her zaman iyi bir örnek oldu. Umarız basletbolun içinde kalır. Yolu açık olsun... 

Yorumlar Okunma: 2804