Şehmus'a zarar veren süreç - BasketFaul.com

Şehmus'a zarar veren süreç

28-08-21 11:34
Son aylarda basketbol camiasını en çok meşgul eden konuların başında kuşkusuz Şehmuz Hazer geliyor. Fenerbahçe'ye transfer olabilecek mi?

Aslında bu konu geçen Ocak ayında başladı ve Fenerbahçe; Şehmus'la beraber Alperen ve Sadık Emir için 2 milyon dolar önerdi. Sezon sonunda ise Alperen'in NBA'e gitmesi, Sadık Emir'in performansı nedeniyle listeden çıkarılmasıyla Fenerbahçe'nin istediği tek oyuncu kaldı: Şehmus Hazer.

İki kulübün başkanı konuştu, başkanlar oyuncunun menajeriyle konuştu, Şehmus Fenerbahçe'nin şube sorumlusu ile konuştu, Beşiktaş koçu Şehmus'la konuştu ancak an itibariyle belirsizlik devam ediyor. İş çok uzayınca menajerinin Şehmus'a "Git, Beşiktaş'ta oyna" dediğini dahi biliyoruz ama Şehmus sadece Fenerbahçe'ye odaklandı. Amerika'ya döndükten sonra kontratının devam ettiği Beşiktaş'ın antrenmanlarına katılmadı. Pazartesi günü sağlık kontrolüne girmemesi durumunda ihtarnamelerle birlikte konu belki de hukuki platforma taşınacak.

Gelinen noktada kimin ne kadar haklı, kimin ne kadar haksız olduğunu tartışmanın pek faydası yok. Bizleri sonuç ilgilendirir ve bu sürecin Şehmus gibi çok şeyler beklediğimiz bir gence zarar vermesinden korkarız. Biran için Şehmus'un Beşiktaş'ta kaldığını varsayalım... İçinde bulunduğu psikolojik durum ile nasıl performans göstereceği soru işareti... Ya da Fenerbahçe'ye gitse onca spekülasyondan sonra o yükü nasıl kaldıracağı belirsiz.

Umarız süreç daha fazla uzamaz ve Şehmus hangi takımda oynayacaksa, gider antrenmanlarına başlayıp kafasını boşaltmaya çalışır. Ama genç adamın çok iyi bir mentöre ihtiyacı olduğu muhakkak. (Basketfaul) 

Yorumlar Okunma: 6111