NBA'de 40 oyuncu aşı olmadı - BasketFaul.com

NBA'de 40 oyuncu aşı olmadı

06-09-21 09:52
NBA’in efsane ismi Charles Barkley, NBA’in en gözde televizyon yorumcularından birisi olarak kariyerine devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde bir radyo programına katılan efsane isim, Covid-19 salgını hakkında konuştu ve aşı olmak istemeyen NBA oyuncularına tepki gösterdi.

Efsanevi isim, “NBA oyuncularının bu salgını atlatmak, maskelerden kurtulmak, dışarıda ailelerimizle hep beraber zaman geçirmek için elinden geleni yapmaması bence çok bencilce. Bazı salakların aşıların içinde çip olduğunu, bizi takip etmek istediklerini söylediğini duydum. Bizi zaten şu anda takip edebiliyorlar, herkesin cep telefonu var. İnsanlar ne yapıyor da takip edilmekten bu kadar korkuyor gerçekten anlamıyorum.” ifadelerini kullandı.

Barkley, daha önce de aşı konusunda açıklamalar yapmış ve olmak istemeyenleri sert bir dille eleştirmişti.

NBA Oyuncular Birliği yöneticisi Michele Roberts’ın açıklamalarına göre NBA’deki oyuncuların %90’ı aşılarını yaptırmış durumda. Gelecek sezona girerken toplam 40 civarı oyuncunun aşı olmadığı ve bu isimlerin, aşı olan oyunculara göre çok daha sert Covid-19 protokollerine uymak zorunda kalacağı belirtildi. Aşısız oyuncular, günlük olarak Covid-19 testi olacak ve takım tesisleriyle yolculuklarda maske takmak zorunda olacaklar. Ek olarak takım toplantılarında ve diğer aktivitelerde de sosyal mesafe kuralına uymak için diğer takım arkadaşlarından uzak duracaklar. Eğer bu isimler, Covid-19’a yakalanan birisiyle temasa girerse de en az 7 gün karantina altında kalacak. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 1669