Erhan Ernak: Çok olumlu sinyaller aldık - BasketFaul.com

Erhan Ernak: Çok olumlu sinyaller aldık

06-09-21 13:09
Antalya'da düzenlenen Gloria Cup Turnuvası'nda birinci olan Bahçeşehir Koleji'nin koçu Erhan Ernak, Çok olumlu sinyaller aldık." dedi.

İlk hazırlık döneminin ardından Ernak'ın görüşleri şöyle:
* Hücumda tek oyuncuya yıkılmadan topu paylaşarak bu bizi çok mutlu etti. Savunma kurallarımıza da oyuncular beklediğimiz reaksiyonu verdi. Herkese süre aldı ve herkes katkı verdi.
* İlk başlarda çembere yakın oynayan ce içeride fark yaratan Ben Bentil'i oyuna sokmakta zorlandık ancak arkadaşları bu konuyu da çok kısa süre içinde çözdü.
* Fiziksel yükleme döneminde olduğumuzu unutmadan, süreyi bütün oyunculara dağıtarak oynadık ve çok da memnunuz. Tabii setleri daha düzenli oynamak için zamana ihtiyacımız var.
* 10 kişilik ana rotasyonumuzun dışında genç Ahmet Safa ve takımın abisi Hadi de hazır olduklarını gösterdi. 

* Ender Aslan'ın oyuncularla iletişimi mükemmel, oyuncular onun sözünü çok dinliyor. Bazen biz üzerlerine gittiğimizde o oyunculara nedenleri anlatıyor. Çok önemli bir eksiğimizi giderdi. Kısaların gelişimi için de çok yararlı. Pick and roll açısı, pas zamanlaması konusunda harika bir eğitmen ve oyunculuktaki harika kariyerine karşın çok mütevazi ve çalışkan... 

Yorumlar Okunma: 1177