Eski Kadın Milli Esra Şencebe, Gelişim staffında - BasketFaul.com

Eski Kadın Milli Esra Şencebe, Gelişim staffında

14-09-21 12:41
Kadın Milli Takımının eski oyuncularından Esra Şencebe, Gelişim Koleji Basketbol Erkek Takımı’nda asistan koçluğuna getirildi.

Böylelikle ülkemizde ilk kez BGL erkekler liginde kadın antrenör görev almış oldu.

Başantrenör Cem Akdağ’ın yardımcılığına getirilen Esra Şencebe, A Milli ve Üniversite Milli Takımımız’da başarıyla forma giydi. Basketbol kariyerine Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde başlayan Şencebe, 14 sezon boyunca Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’da oynadı. Basketbol geçmişinde Erdemirspor, İstanbul Üniversitesi, TED Kayseri Koleji de bulunan Şencebe, kariyeri boyunca uluslararası arenada birer kez Euroleague ve Eurocup şampiyonluğu yaşadı. 5 Lig, 6 Cumhurbaşkanlığı ve 5 Türkiye şampiyonluğu da bulunan Esra Şencebe, son olarak U16 Yıldız Kız Milli Takımı’nda menajerlik yapıyordu.

Gelişim Koleji ailesine katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten genç antrenör, “Gelişim Koleji, Türk basketbolunda her zaman farklı bir yere sahip oldu. Şu anda yine bir ilki, birlikte başarmak üzere yola çıktık. Uzun soluklu ve öncü bir projenin parçası olmaktan gururluyum” dedi. 

Yorumlar Okunma: 1940