Uzatma sonunda Konya (Matt Morgan 30 sayı) - BasketFaul.com

Uzatma sonunda Konya (Matt Morgan 30 sayı)

18-09-21 19:10

İSTATİSTİK

TBL Federasyon Kupası ilk gününde nefes kesen karşılaşmada Beysu Konyaspor, uzatma sonunda Mersin'i 89-81 mağlup etti. Karşılaşmayı 30 sayı, 5 ribaund, 3 asistle tamamlayan Matt Morgan maçın en değerli oyuncusu oldu.

İlk 5'ler:
Mersin: Erkin- TJ Washington-Hagins-Deniz Can-Gökhan
Beysu Konyaspor: Can-Morgan-Hazer-Mehmet-Kemal

Karşılaşmaya 10-1 ile başlayan Konya skor üstünlüğünü ilk dakikalardan eline aldı. Mersin yabancılarıyla farkı eritmeye çalışsa da Konya, Kemal ve Hazer ile pota altında rakibine fark attı. Son bölümde farkı çift haneye çıkaran Konya ilk çeyreği 25-17 önde tamamladı. 

İkinci çeyrekte savunmayı yukarı çeken Konya, rakibinin kolay sayı kaydetmesine izin vermedi. Oyuna girer girmez takımın enerjisini yukarı çeken Umut saha görüşü ve rakibine top kaybı yaptırarak sahada olduğu dakikalarda istatistik hanesinin her bölümünü doldurdu. Son bölümde TJ Washington'un sekanslarıyla Mersin farkı tek haneye çekti. İkinci çeyrek 45-39 Konya üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyreğe Mersin, yayın gerisinden iyi başladı. Temponun yükselmesine karşın düşük skorlu geçen çeyrekte Konya, genç oyuncu Mert'in köşeden kaydettiği turnikeyle üstünlüğü elinde tutmaya devam etti. Üçüncü çeyreği 55-51 Konya önde bitirdi. 

Son çeyreğe de yayın gerisinden yüzdeli başlayan Mersin, 06:20 dakika kala öne geçti (61-59). Biitme doğru heyecanın ve temponun giderek yükseldiği karşılaşmada karşılıklı üçlüklerle üstünlük el değiştirmeye devam etti.  Karşılaşmanın bitmesine 01:24 dakika kala skor 70-70 eşitlendi. Çekişmeli geçen karşılaşmada 9 saniye kala Sezgin'in üçlüğüyle Mersin skoru bir kez daha eşitledi ve karşılaşma normal sürede 74-74 eşitlikle geçilerek uzatmaya gitti.

Uzatmada da çekişmenin sürdüğü karşılaşmada Konya, 01:39 dakika kala Cengiz'in sayılarıyla bir kez daha öne geçti. Kalan dakikalarda üstünlüğü bırakmayan Konya karşılaşmanın da 89-81 galibi oldu

Öne çıkanlar..
Mersin: TJ Washington 21 sayı-5 ribaund-8 asist, Jamelle Hagins 16 sayı-11 ribaund, Polat Kaya 13 sayı
Beysu Konyaspor: Matt Morgan 30 sayı-5 ribaund-3 asist, Mehmet Özdoğan 17 sayı-4 ribaund, Can Özcan 13 sayı-6 ribaund

Yorumlar Okunma: 1556