Çekişmeli maç Orman'ın - BasketFaul.com

Çekişmeli maç Orman'ın

22-09-21 19:32

İSTATİSTİK

TBL Federasyon Kupası çeyrek final üçüncü maçında üstünlüğün maç boyunca el değiştirdiği karşılaşmada son çeyrek öne geçen Ormanspor, Mamak Belediyesi'ni 91-84 mağlup ederek adını yarı finale yazdırdı.


İlk 5'ler:
Mamak Belediyesi: TJ Harris-Comanche-Deniz-Burak-Arda Berk
Ormanspor: Kerem-Ogide-Massey-Mert-Berkay

Pota altında Ogide ile iyi başlayan Ormanspor maçın başında öne geçen taraf oldu. Ancak benchten gelen Kaan,  bu çeyrekte verdiği 10 sayılık katkıyla Mamak skor üstünlüğünü eline geçirip ilk çeyreği 30-29 önde tamamladı.

İkinci çeyreğin başında tekrar üstünlüğü eline alan Ormanspor'u Mamak yakın takibi sürdürdü. Ogide ve Massey ikilisi yanında Anıl'dan da içerden iyi katkı alan Ormanspor üstünlüğü korudu ve çeyreği 52-47 önde bitirdi.

5-0 ile üçüncü çeyreğe başlayan Mamak skoru 52-52 eşitledi. Arka arkaya iki üçlükle cevap veren Ormanspor üstünlüğü korumasını bildi. Kritik yerde Deniz ve Kaan'dan üst üste 3 üçlük kaydeden Mamak tekrar öne geçti ve çeyreği 69-66 ile noktaladı.

Son çeyreğe 6-0 ile başlayan Ormanspor bir kez daha öne geçen taraf oldu. Dış şutlarda Ogide'nin yanına Kerem'in de gelmesiyle Ormanspor farkı çift haneye taşıdı (85-75). Bugün sahanın en iyilerinden olan Kaan ve kaptan Melih'le hızlı bir reaksiyon gösteren Mamak rakibini yakın takibi sürdürdü. Ancak kritik anlarda kaydettiği skorlarla Mamak'ın öne geçmesine izin vermeyen Ormanspor skor üstünlüğünü korudu ve karşılaşmadan 91-84 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...
Mamak Bld: Kaan Sarıaslan 22 sayı (3/3 iki sayı, 4/7 üç sayı), Melih Kapucu 13 sayı-7 ribaund, TJ Harris 11 sayı-12 ribaund
Ormanspor: Andy Ogide 27 sayı-6 ribaund-6 asist, Bruce Massey 23 sayı-4 ribaund-8 asist, Kerem Aydan Özel 12 sayı

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1902