Daimi delege Bailey... Sıcak ve soğuk yumurtalar (Necip Kapanlı) - BasketFaul.com

Daimi delege Bailey... Sıcak ve soğuk yumurtalar (Necip Kapanlı)

23-09-21 10:47
Amerikalı Betsy Bailey 27 yıl önce Kadın Milli Takım antrenörlüğünü yaptığı için dahil edildiği kuradan çıktı ve üçüncü ya da dördüncü kez TBF Olağan Genel Kurulu delegesi oldu. Sizden ricam önce 2012'de paylaştığımız şu yazıyı okumanız : Betsy Bailey geyiği..

Ana statü hazırlanırken Milli Takımlarda antrenörlük yapmış olanların delege olması düşünülmüş ama torbaya yabancıların da gireceği öngörülmemiş. Bir yabancının, federasyon seçimlerinde söz sahibi olması sizce ne kadar doğru? Acaba Türk basketbolunu takip ediyorlar mı? 

Betsy Bailey... Belki Amerika'da bile basketbolla ilgilenmiyor ama biz onu ısrarla genel kurul delegesi yapıyoruz... Sanırsınız ki daimi delege... Zaten bugüne kadar geldiği de görülmedi. Federasyonlardan bir Allah'ın kulu da yabancı antrenörlerin delege olmaması gerektiğini yukarı anlatmıyor. Yukarıdakilerin zaten bir şeyden haberi yok. Fark etseler belki düzeltecekler...

Eski bir FIBA hakemi olarak ben de aday adayıyım ama bugüne kadar kuradan hiç ismim çıkmadı. Ben düşüncelerimi zaten buradan paylaşıyorum ama kuraya da hiç inanmıyorum. Hakem torbasından bugüne kadar genelde ya yurt dışında yaşayanlar, ya da basketbolla ilgisi kalmayanlar çıktı.

Bir arkadaşım kura yöntemini anlatmıştı...

"Kavanozdaki yumurtaların bazılarının sıcak, buzdolabından çıkardıklarının ise soğuk olmasını sağlarsın ve sonra örneğin delege olmasını istediklerini soğuk yumurtalara koyarsın... İstemediklerin sıcakta kalır ve onlar kuradan çıkmaz..."

Benim sesim biraz gürdür... Askerde generalin emri üzerine araziye yayılmış, eğitim yapan 2200 askere komut vermiştim... Sesim hala da fena değil, bu sokaktan bağırsam 3 sokak öteye gider... Yani ben sesini açmak için soğuk yumurta içenlerden değilim... Rafadan yani sıcak yumurta yerim... Delegelik bana çıkacak değil ya..."

2021 GENEL KURULU İÇİN KURADAN ÇIKANLAR...
Delege olan eski hakemler: Oktay Üner ve Can Bolgi

Delege olan eski milli takım antrenörleri: Ercüment Sunter, Betsy Bailey, Bogdan Tanjevic, Önder Seden ve Nur Germen. 

Yorumlar Okunma: 2805