Dakika 1, gol 1... - BasketFaul.com

Dakika 1, gol 1...

25-09-21 21:13
Semt77 Yalovaspor, Frutti Extra Bursaspor maçına itiraz etmek istedi ancak yöneticilerin ifadesine göre itiraz etmeleri Federasyon temsilcisi ve başhakem tarafından engellendi.

Genel menajer Murat Dönmez konuyla ilgili şu bilgileri verdi:
"Bitime 44 saniye kala bizim sahamızda bize faul yapıldı. Şut saatinin 24'e getirilmesi gerekirken 14 saniyeden başlattılar. Süreyi 10 saniye eksik kullanıp yaptığımız atışta top rakipten -dışarı çıktı ve hakemler topu bize verirken kalan süremizin 0.6 saniye olduğunu söylediler. Biz ise ısrarla 24 saniyenin yanlış yerden başlatıldığını anlatmaya çalıştık ama dinletemedik. 

Maç biter bitmez itirazımızı yapmak için masaya gittik ancak başhakem Altuğ Köselerli görevli herkesi soyunma odasına kaçırdı. Bunun üzerine maçın temsilcisi Mustafa Durgut'a itiraz için kaç TL yatırmamız gerektiğini sorduk, 'TBF'yi arayıp öğreneyim:' dedi. Zamanın ilerlemekte olması nedeniyle hakem odasına gittik ve itiraz etmek istediğimizi bildirdik. Karşılaşma saat 19:57'de sona ermişti ve biz hakem kapısına gittiğimizde saat 20:10 idi. Yani 13 dakika geçmişti. Başhakem Altuğ Köselerli itiraz için 15 dakikalık sürenin geçtiğini, itirazımızı alamayacaklarını söyledi.

Hafta başında TBF'ye dilekçeyle başvurup hakkımızı arayacak ve hukuki süreç başlatacağız." 

Yorumlar Okunma: 5150