Okan Çevik: İstediğimiz seviyede değiliz - BasketFaul.com

Okan Çevik: İstediğimiz seviyede değiliz

04-10-21 14:57

Fatih Şeker

TBL’nin ilk haftasında evinde Finalspor’u 96-59 mağlup ederek iddiasını ortaya koyan Beysu Konyaspor’da koç Okan Çevik, henüz istedikleri seviyede olmadıklarını, 3-4 hafta sonra daha iyi duruma geleceklerini söyledi. 

Karşılaşmayı basketfaul’e değerlendiren Çevik, “Öncelikle 2021-2021 sezonu tüm basketbol camiasına hayırlı olsun. Pandemiden sonra yüzde 50 kapasite de olsa gerçek anlamda basketbol maçlarına döndük. Başından beri aynısını söylüyoruz, tek hedefimiz 100. yılda Süper Lig’e çıkmak. Bunun doğrultusunda evimizdeki ilk maçı kazandığımız için mutluyum. Oyuncularımı kutlarım. Güzel ve ciddi bir performans ortaya koydular. Kupanın bize vermiş olduğu ivmeyle çok iyi çalıştık. Bunun da sonucunu ilk devrede rahat bir oyun ortaya koyarak aldık. Rakibimize saygı duyarak oynadık. Onlar da maçı oyunu güzelleştirme adına ellerinden geleni yaptılar. Seyirciler açısından da güzel bir maç olduğunu düşünüyorum. Artık gelecek haftaki Antalya maçına odaklanacağız” dedi.
 
HENÜZ BEKLEDİĞİMİZ DÜZEYE GELEMEDİK
Henüz tam olarak istedikleri duruma gelmediklerini kaydeden deneyimli antrenör şunları söyledi: “Maalesef henüz beklediğimiz düzeye gelemedik. Tayfun ve Mert’in 3 hafta süren hastalık ve sakatlık dönemleri oldu. Takımla beraber antrenman yapamadılar ve maçlara çıkamadılar. Yavaş yavaş onları hazırlıyoruz. İkisi de gerçekten iyi idman yaptılar. Zaman içinde yükseleceklerdir. Gueye de kupa maçlarından hemen önce aramıza katıldı. Doğal olarak adaptasyon sürecinde. Benim planlarım yaklaşık 3-4 hafta daha antrenman yapmaya ihtiyacımız var. Bunun sonucunda sistemde belirli eklerimizi de yaparak daha iyi noktaya geleceğiz.”

MORGAN’DAN MEMNUNUM

Amerikalı oyun kurucu Matt Morgan’ın performansından memnun olduğunu kaydeden Çevik, “Morgan’dan şu anda memnunum. Onun da Avrupa basketboluna adapte olma süreci var. Potansiyelinin iyi olduğu noktasında basketbol camiası hemfikir. Daha üst seviyede basketbol oynaması ve oynatmasını adına bir yol alması gerekiyor. Bunu hem o hem de takım olarak yapacağız. Diğer oyuncular da ona yardımcı olacak. Hepimizin uyum sürecine ihtiyacı var. Benim oyuncularıma, oyuncularımın da bana uyuma ihtiyacı var. Zaman içinde daha iyi bir takım ve daha da iyi savunma yapan bir takım olacağız” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar Okunma: 1056