Beşiktaş son iki yılın şampiyonunu zorladı ama yıkamadı - BasketFaul.com

Beşiktaş son iki yılın şampiyonunu zorladı ama yıkamadı

04-10-21 21:03

İSTATİSTİK

Beşiktaş Basketbol Şampiyonlar Ligi'nin açılış maçında son iki sezonun şampiyonu Burgos karşısında çok iyi dirense de maç sonunu getiremedi ve sahadan 82-74 mağlup ayrıldı. Beşiktaş tarafında yeni transfer Rondae Hollis-Jefferson henüz hazır olmasa da neler yapabileceğinin sinyallerini verdi. 


Maça Burgos iyi başlasa da çabuk toparlanan Beşiktaş yakaladığı mini serielerle oyunun içincde kalmayı başardı. Burgos'un uzun ve detaylı setlerine karşı daha doğrudan bir basketbol oynayan Beşiktaş skora tutundu. İlk çeyrek Burgos'un 21-20 üstünlüğü ile sonuçlandı.

İkinci çeyrekte Amerikalılarının performansıyla Burgos zaman zaman etkili olsa da Rondae Hollis Jefferson'ın basketbol oynamaya gelmiş olması dengeyi getirdi. Rakibinin farkı açmasına izin vermeyip top kayıplarını iyi değerlendiren temsilcimiz çeyreği berabere bitirirken devre rasına da 44-43 geride girdi.

Üçüncü çeyrekte hücumlar sorunlu başladı. İki takımın da kolay atışları değerlendirememesi Beşiktaş'ın işine yaradı. Potaya yakın atışlar kullanan temsilcimiz yine oyunun içinde kalmayı bildi. Son çeyreğe 58-58 eşitlikle gidildi.

Son çeyreğin başında savunma kaynaklı sayılarla bir adnda öne dahi geçtik. Fakat bu dakikada Burgos'un saha içi lideri Benite devreye girdi. Hücumu tek başına sırtlanan Brezilyalı guard resital sunduve üstünlüğü İspanyollara taşıdı. El üstünden veya set içi farketmeksizin çok rahat hücum eden Benite Burgosu istediği noktaya getirdi. Beşiktaş zorlama hücumlarda isabet bulamayınca son bölüme önde giren Bugos rahatlıkla maçı kopardı. Karşılaşma 82-74 Burgos lehine sonuçlandı.

Yorumlar Okunma: 2089