Ataman'ın Bilim Kurulu'na sorusu: Sarp neden maça gelemiyor? - BasketFaul.com

Ataman'ın Bilim Kurulu'na sorusu: Sarp neden maça gelemiyor?

06-10-21 11:29
Anadolu Efes’i tarihinde ilk kez Euroleague Şampiyonu yapan Ergin Ataman... Tecrübeli çalıştırıcı, Fanatik Sport&Business Summit 2021'de soruları yanıtladı.

* Şu anda zirvede değiliz. Euroleague’de ilk maçta Real Madrid’e kaybettik. Artık takımlar bize karşı daha motive, taraftarlar bize karşı daha motive. Her gittiğimiz yerde bununla karşılaşacağız. Normal sezonda 35 maç yapıyorsunuz. Madrid deplasmanında kazanacaksın diye bir şey yok. Bu bir maraton. Biz yeniden şampiyon olmak için başlamıyoruz. Böyle başladığın zaman çok baskı altında hissedersin. Adım adım düşünüyoruz. Önemli olan nasıl mücadele edeceğimiz ve nasıl basketbol oynayacağımız."

* Çocukların neden maça gidemediğini birinin bilimsel olarak açıklaması gerekiyor. Bu çocuklar zaten okula gidiyor ancak maçlara gidemiyor. İspanya’da çocuklar maça gelmişti. Neden Türkiye’de 12 yaş altı çocuklar maça gidemiyor? Benim oğlum da bana ‘Neden maça gidemiyorum’ dediğinde bir açıklama yapamıyorum. Yetkililere buradan sesleniyorum. Bunun bilimsel bir açıklaması yoksa neden çocukların maça gitme kısıtlaması var. Bütün dünya bilmiyor da biz neyi biliyoruz. Zaten pandemide evde oturdular, zamanı televizyon ve bilgisayar başında geçirdiler. Sporun gelişmesini istiyoruz ki, benim oğlum diğer branşları benden çok daha iyi biliyor. Sabah kalkıp olimpiyatları izledi. Ve maça gitmek istiyor. Ancak buna izin yok. 

Yorumlar Okunma: 2974