Konyaspor son çeyrek farka gitti - BasketFaul.com

Konyaspor son çeyrek farka gitti

10-10-21 18:35

TBL İkinci haftasında HDI Sigorta Antalya Güneşi'ne konuk olan Beysu Konyaspor son çeyrek farkı çift hanelere kadar çıkardığı karşılaşmayı 85-74 kazandı. 

İlk 5'ler
Antalya Güneşi: Yunus-Kemal Can-Tolga Kaan-Austin-Kağan
Beysu Konyaspor: Hazer-Tayfun-Gueye-Morgan-Mehmet

Karşılaşmaya pota altından Gueye ve Hazer ile etkili başlayan Konya ilk dakikalardan üstünlüğü de eline aldı. Antalya ilk dakikalarda tutuk olsa da Yunus'un üçlüğüyle ritmini toparladı, ancak rakibini geçemedi. İlk çeyrek 18-17 Konyaspor'un 1 sayılık üstünlüğüyle geçti.
Çekişmenin sürdüğü ikinci çeyrek de 37-33 Beysu Konyaspor üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyreğe Antalya, Washington ile iyi başladı. Washington'un yanına üç sayı çizgisinden de eli boş dönmeyen Antalya rakibine yaklaşmaya başladı. Temponun arttığı bu bölümde hızlı hücumlarla arka arkaya basketi kaydeden Konya, üstünlüğü korudu. Çeyreğin bitimine 1 dakika kala skor 60-60 eşitlendi. 35 saniye kala Tayfun'la isabeti bulan Konya öne geçti ve çeyreği 62-60 önde tamamladı.

Son çeyreğe Mustafa'nın 5-0 ile başlayan Antalya'ya cevap Umut'un üçlüğüyle geldi. Sonraki üçlük denemelerinden eli boş dönen Konya karşısında Antalya Kemal Can ile rakibini zorlamaya devam etti. Ancak son bölümde yakaladığı seriyle oyunun üstünlüğünü de eline alan Konya karşılaşmadan 85-74 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...
HDI Sigorta Antalya Güneşi: Desi Washington 23 sayı-7 ribaund, Mustafa Baştürk 14 sayı, Yunus Çankaya 8 sayı-4 asist, Kemal Can Aktuna 8 sayı
Beysu Konyaspor: Hazer Avcı 18 sayı, Matt Morgan 13 sayı, Tayfun Erülkü 11 sayı-5 asist, Umut Geçen 10 sayı
 
 

Yorumlar Okunma: 1207