Sarıca: İki taraf da kazanmayı haketti - BasketFaul.com

Sarıca: İki taraf da kazanmayı haketti

10-10-21 20:29
ING Basketbol Süper Ligi’nin 3. haftasında Anadolu Efes‘e mağlup olan Pınar Karşıyaka’da başantrenör Ufuk Sarıca karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Ufuk Sarıca‘nın sözleri şu şekilde:
“Açıkçası adına yakışır bir maç oldu, çok zevkli bir maç oldu. Bence iki taraf da kazanmayı hak etti. Sonunda Anadolu Efes kazandı, onları tebrik ediyorum ama biz de fazlasıyla kazanmayı hak ettik. Hafta içinde zor bir maç kazandık. Onda da son saniyede kazanmıştık ve bugün de son saniyede kazanabilirdik ama bu kez son saniyede kaybettik. Basketbolun içinde doğal şeyler. Karşımızdaki EuroLeague şampiyonu ve çok geniş bir kadrosu var ama biz iyi bir yoldayız. Zaten maçtan önce de söylemiştik kimseden çekinmiyoruz. İyi de oynuyoruz, o mücadeleyi sahaya koyuyoruz. Anadolu Efes gibi bir takımı bu sayılarda tutmak çok iyi. Çok basit top kayıplarımız var. İlk yarıda ribaundlarda zorlandık ama ikinci yarıda dengeledik ki daha kısa bir takımla sahada olmayı tercih etmiştik, bu da başarılı oldu ama tabi günün sonunda kaybettik. Belki de son topu atabilsek ki 2-3 defa şans geldi kazanan biz olacaktık. Son olarak şunu söylemek istiyorum hakemler genelde iyi maç yönettiler ancak iki taraf için de aynı sertliğe yakın çalınan düdüklerle maçın yönetilmesi gerektiğini düşünüyorum. Mesele Anadolu Efes dış oyuncularına çalınan bir sürü faul var ama son topta Tony Taylor’ın baskete giderken alttan aldığı bir darbe var. Bunların hepsi maçın sonucunu etkileyen faktörler ama yine de hakemler iyi bir maç yönettiler diyebiliriz. Takımımla gurur duyuyorum, Anadolu Efes’e EuroLeague’de başarılar diliyorum. Yeni hafta, yeni 2 maçımız var. Kalkıp bu son saniye topuyla yaşayacak halimiz yok. Daha iyisini yapmaya çalışacağız. Buraya aday olduğumuzu gösterdik.

Ergin Hoca da öyle ben de öyleyim maçı yaşaya bir koçum. Ben kendim için konuşayım maçtan önce de oynayan, kafada çalışan bir koçum, öyle bir tarzım var. Dolayısıyla bunu sahaya yansıtıyoruz. Tabi zaman zaman bazı hamleler belki başarılı olmuyor ama bugün gerçekten hem bizim yaptığımız hamle, hem de Ergin Hoca’nın yaptığı hamle güzeldi ve maça teshir etti. Basketbolun içinde olağan şeyler. Biraz da artık satranç gibi oldu. Bunları zaman zaman kullanıyoruz, zaman zaman da gerek kalmıyor. Ben iki takım oyuncularını da tebrik ederek sözlerimi bitirmek istiyorum.”

 

Yorumlar Okunma: 1117