Bahçeşehir iyi başladı, zor bitirdi - BasketFaul.com

Bahçeşehir iyi başladı, zor bitirdi

12-10-21 19:44

İSTATİSTİK

Bahçeşehir Koleji FIBA Europe Cup'taki ilk maçında Mornar Bar'ı 75-68 yendi. Maça iyi başlayan Bahçeşehir ritmini kaybedince Karadağ ekibi son çeyrekte yaklaştı ancak temsilcimiz galibiyeti bırakmadı.

Bahçeşehir maça Kartal-Smith-Erkan-Bentil-Oğuz, Mornar Bar maça Lewis-Davis-Micovic-Sehovic-Taylor beşi ile başladı.

Bahçeşehir çeyreğin ilk bölümünde hücumda organize olmakta zorlandı. Dış atışlarda isabet bulamayan Bahçeşehir oyunun kontrolünü ele geçirmekte zorlandı. Ancak dış atışlardan çabuk vazgeçen Bahçeşehir topu içeriye Oğuz ve Bentil’e indirmeye başlayınca oyunun kontrolünü çok çabuk ele geçirdi ve skorda üstünlüğü ele aldı. Bentil ve Oğuz’a Jamar Smith-Kartal Özmızrak ikilisi de katkı verince Bahçeşehir ilk çeyreği 23-11 önde geçti.

İkinci çeyrekte guard rotasyonunu Hall-Muhammed yapan Bahçeşehir oyunda üstünlüğünü devam ettirdi. Uzun zaman sonra sakatlıktan dönen Devin Williams’ı oyunun içine katmaya çalışan Bahçeşehir bunda etkili olamasa da Hall ve Muhammed’in oyunun iki tarafında da katkı vermesiyle oyun kontrolünü kaybetmedi. Çeyrek Sehovic’in kendi sahasından bulduğu üçlükle sone erdi ve devreye 37-24 Bahçeşehir üstünlüğü ile girildi.

Üçüncü çeyreğe Bahçeşehir çok rölantide başladı ve Jamar Smith’in oyunun içine bir türlü girememesi nedeniyle hücumda tökezledi. Savunma performansı da düşen Bahçeşehir’e karşı Mornar Bar hızlı hücum etti ve bulduğu üç sayılık basketler ile farkı 4 sayıya kadar düşürdü. Devin Williams’tan da bir türlü skor katkısı alamayan Bahçeşehir’i Ben Bentil krizden çıkarmaya çalışsa da fark tekrar çift hanelere çıkmadı ve son çeyreğe 52-45 Bahçeşehir üstünlüğü ile girildi.
 
Son çeyreğe daha istekli başlayan Bahçeşehir Oğuz ve Hall’un etkili oyunlarıyla farkı tekrar çift haneye çıkardı. Farkı 11 sayıya getiren Bahçeşehir bir türlü farkı yukarı çekemedi. Mornar Bar’da Mihailovic ve Jeremic takımı maçın içinde tutmayı başardı ve farkı 8-11 sayı bandına sıkıştırdı. Maçın son bölümlerinde Mornar Bar vitesi artırarak farkı 4 sayıya kadar düşürdü. Bahçeşehir son bölümlerde kabus görse de maçın kontrolünü bırakmadı ve maçı 75-68 kazanarak Avrupa’daki serüvenine galibiyetle başladı.
 
Bahçeşehir Koleji'nde Ben Bentil 17 sayı (2/3 üçlük), 5 ribaund, 1 asist, Jamar Smith 10 sayı, 4 ribaund, 2 asist, Erkan Yılmaz 10 sayı, 8 ribaund, Oğuz Savaş 17 sayı, 6 ribaund, 2 asistle oynadı.

Yorumlar Okunma: 911