Karşıyaka Semih'le geri döndü - BasketFaul.com

Karşıyaka Semih'le geri döndü

13-10-21 20:01

İSTATİSTİK

Pınar Karşıyaka 37 dakika geride oynadığı maçın sonlarında Polonya temsilcisi Stal Ostrow Wielkopolski'yi geçerek 80-77 galip geldi ve Şampiyonlar Ligi'nde ikide iki yaptı. 14 sayıya kadar geri düşen Karşıyaka'nın geriş dönüşünde Semih Erden çok etkili oldu.

Karşıyaka Taylor-Yunus Emre-Colson-M'baye-Mitchell, Ostrow maça Drechsel-Simmons-Palmer-Young-Kulig beşiyle başladı.

Karşıyaka hücumda Ostrow'un uyguladığı savunmaya cevap vermekte çok zorlandı ve dış atışlarda isabet bulamayınca ritim bulamadı. Hücumdaki tutukluk savunmaya da yansıdı ve Ostrow yay gerisinden yüzdeli atmaya başlayarak oyunun kontrolünü ele aldı. Son haftaların formda ismi Bonzie Colson da oyuna girmekte zorlanınca Ufuk Sarıca erken rotasyona giderek Semih ve Roll'ü kullandı. Karşıyaka hücumda bu ikiliyle biraz toparlansa da ilk çeyreği Ostrow 24-14 önde kapattı.

Karşıyaka ikinci çeyreğe daha agresif savunma ile başlasa da rakibe çok hazla hücum ribaundu vererek ikinci şans sayılarını potasında gördü. Karşıyaka'da hücumda Michael Roll takımı sürüklerken savunmada istenilen performansı ortaya koyadı. Ostrow'da özellikle kısa oyuncular Simmons ve Palmer hem çembere giderek hem de yay gerisinden yüzdeli atarak Karşıyaka'ya yaklaşma şansı vermedi. Bu ikiliye hücumda Drechsel de eşlik edince Karşıyaka bir türlü kontrolü ele alamadı. Devreye Young'ın son saniyede bulduğu basket ile 51-37 Ostrow üstünlüğü ile girildi.

Üçüncü çeyreğe Karşıyaka yine sert savunması ile başlamak istedi ancak dış atışlarda isabet bulamayan Karşıyaka farkı tek hanelere indirmekte zorlandı. Akil Mitchell'in de oyuna girmesiyle switch savunmada etkinliğini artıran Karşıyaka hücumda da Michael Roll ve Bonzie Colson'ın etkili oyunuyla farkı 4 sayıya kadar çekmeyi başardı. Bu bölümde Ostrow Palmer ve Florence ile farkı korumayı başardı. Son çeyreğe 58-54 Ostrow üstünlüğü ile girildi.

Son çeyreğe de savunmadaki etkin oyununu taşıyan Karşıyaka yine rakibini kovalamaya devam etti. Ancak hücumda Bonzie Colson'ın acele hücumları sayıya dönmeyince Ostrow skoru elinde tutmaya devam etti. Günün başarılı ismi Semih Erden'in oyuna dönmesiyle Karşıyaka son bir atak daha yaptı ve bitime 3.43 kala skoru 70-68'e getirirek öne geçti. Ostrow ise hücumda sabırlı şekilde oynamaya devam etti ve skorda eşitliği tekrar sağladı.  Bitime 1.48 kala Bonzie Colson maçtaki ilk üçlüğünü buldu ve Karşıyaka tekrar öne geçti (75-72). Son bir dakikaya girilirken Can Korkmaz'ın bulduğu basket faul ile Karşıyaka farkı üç top çıkardı. Mola dönüşü Ostrow Simmons'ın üçlüğü ile farkı 3 sayıya indirdi (78-75). Takip eden hücumda James Blackmon top kaybı yaptı ve Ostrow çizgiye giderek hata yapmadı (78-77). 10.8 saniye kala Karşıyaka süreyi ciddi şekilde eritti ve 5.4 saniye kala Roll çizgiden 2/2 ile ayrıldı (80-77). Ostrow mola dönüşü topu yarı sahadan oyuna soktu ancak Kobi Simmons Karşıyaka show-up'ını aşarken Akil Mitchell'a hücum faul yaptı ve Karşıyaka maçtan 80-77 galip ayrılarak Şampiyonlar Ligi'nde ikinci maçından da galibiyetle ayrıldı. 

Karşıyaka'da Bonzie Colson 18 sayı (1/6 üçlük), 7 ribaund, 5 asist, Can Korkmaz 10 sayı, 4 asist, Michael Roll 14 sayı, 3 ribaund, 2 asist, Semih Erden 17 sayı, 5 ribaundla oynadı.

Yorumlar Okunma: 1521