Maccabi'den Fransa baskını - BasketFaul.com

Maccabi'den Fransa baskını

14-10-21 21:15

İSTATİSTİK

Maccabi Tel Aviv deplasmanda Asvel'e ilk mağlubiyetini 93-85 skoruyla tattırdı. Maçın başından sonuna kadar üstün olan taraf Maccabi olurken son çeyrek hariç her çeyreği de kazanmayı bildiler. Eski Fenerbahçe'liJames Nunnally 25 sayıyla maçın en skoreri olurken maçın da adamı seçildi. Fransızlarda ise Okobo'nun 23 sayısı yeterli olmadı.

İlk çeyrekte hücum savaşı olurken Maccabi 25-21 üstün bitirmeyi başardı.İ İkinci çeyrekte de savunma namına pek bir şey ortaya konmazken iki taraf da rahat hücum etti. Devre arasına  49-42 Maccabi üstün girdi. Asvelüçüncü çeyrekte geri dönmeye çalışsa da faullerle fark yaratan Maccabi üstünlüğünü korudu. Çeyrek sonunda ise Fall da atılınca ivme tamamen Maccabiye geçti son çeyreğe 75-52 skoruyla gidildi.

Son çeyrekte farkı hiç çift hane altına indirmeyen Maccabi oyunu çok iyi kontrol etti. Wilbekin ve Nunnally'nin skorer oyununa savunmada zaman zaman yardımlarla destek çıkıldı. Son çeyrekte Asvel daha iyi olsa da rakibe bir türlü yaklaşamayınca son dakikalarda maçtan umudu kestiler. Karşılaşmadan Maccabi 93-85 üstün ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 547