Uyanık: Birkaç haftaya daha ihtiyacımız var - BasketFaul.com

Uyanık: Birkaç haftaya daha ihtiyacımız var

15-10-21 11:02
Balıkesir BŞB Genel Menajeri Anıl Uyanık, henüz istenilen savunma sertliğinde olmadıklarını belirtip, "Birkaç haftaya daha itiyacımız var." dedi.

Uyanık şöyle konuştu:
"TBL de sezon her zaman olduğu gibi son derece keyifli başladı. Her hafta sonucu tahmin edilemeyen maçlar izliyoruz. Tüm maçların canlı yayınlarla izlenebiliyor olması lige büyük değer katıyor. 

Balıkesir BŞB olarak biz hala takım olma aşamasındayız. Henüz istediğimiz noktadan uzağız. Ben kadro yapısı olarak hem genç hem tecrübeli oyunculardan oluşan geniş bir kadroya sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bu durumda doğal olarak sezon başında rotasyonumuzu tam olarak oturtamamıza sebep oldu. Aynı pozisyonda oynayacak birden fazla değerli oyuncumuz var. Henüz istediğimiz savunma sertliğinde değiliz. Rotasyonumuzu belirginleştirip, takım içi rolleri oturttuğumuzda, buna paralel olarak savunma sertliğimizin de istediğimiz noktaya gelecektir. Bunun için birkaç haftaya daha ihtiyacımız var. 

Pazar günü sahamızda bana göre ligin en hazır ve en formda takımı olan Samsunspor ile  karşılaşacağız. Samsunspor da doğru ve  istikrarlı bir yapılanma içinde. Pazar günü seyircimizin de desteğiyle maçı kazanmak için elimizden gelen mücadeleyi sahaya koyacağız." 

Yorumlar Okunma: 1135