Beşok: Savunmaya inanmamızın ödülü - BasketFaul.com

Beşok: Savunmaya inanmamızın ödülü

18-10-21 10:22
Sahasındaki maçta Büyükçekmece'yi yenerek dördüncü haftada ikinci galibiyetini alan HDI Sigorta Afyon Belediyesi Koçu Faruk Beşok "Takım olarak savunmaya inanmamızın ödülünü aldık." dedi.

Beşok şöyle konuştu:
"Geç başlamamıza rağmen en büyük artımız savunmayı çözmemiz oldu. Oyuncular mücadeleye ve savunmayla kazanacaklarına inanıyorlar. Tabii Shannon'ın dönmesi rotasyonu genişletti ve Büyükçekmece karşısında hücumda da alternatifimiz çoğaldı, TJ rahatladı. Yabancılarımız oyunu çok iyi okuyorlar, Mihaljo, TJ, Shannon neredeyse sahada asistanlığımı yapıyor." 

Yerli oyunculara da güvendiklerini belirten Beşok şöyle devam etti:
"Türkler'in yıllarca oynamamasının zorluklarını yaşıyoruz ama onlar da ritm bulacaklar. Onların arkasında durmak zorundayız, onlara ihtiyacımız var."

Beşok, Ergi Tırpancı için de Ergi "Fizikal olarak çok kuvvetli, hatta çoğu yabancı oyuncumuzdan daha kuvvetli. Kendi yaş grubunda gücü performansına yansıyordu, tabii BSL'de eksik yönleri öne çıkıyor. Savunmadaki agresifliğinden çok yararlanıyoruz, hücumda aceleci olmaması durumunda katkısı artacak. Çok verici ve çok iyi bir takım oyuncusu. Gelişimini sürdürerek milli takımın yolunu tutmasını bekliyoruz." 

Yorumlar Okunma: 860