Beşiktaş'tan olağanüstü ikinci devreyle gelen zafer - BasketFaul.com

Beşiktaş'tan olağanüstü ikinci devreyle gelen zafer

19-10-21 21:30

İSTATİSTİK

Beşiktaşi Oldenburg deplasmanından altın değerinde bir galibiyetle döndü 83-81. İlk yarıda 52 sayı yiyen temsilcimiz üçüncü çeyrekte öyle bir basketbol oynadı ki bütün dengeleri değiştirdi. Son çeyreği de iyi oynarken son 2 dakikaya 10 sayı farkla üstün girip maçı son topa bırakmak yorgunluğun sonucu gibi gözüktü. Beşiktaş adına Rondae Hollis-Jefferson 21 sayı 9 ribaund 3 asist 2 blok 1 top çalma ile sahanın en iyisi oluren Bone 18, Lawson 15, Bluiett 13 ve Whitehead 12 sayıyla çift hanelere çıktı, Furkan Haltalı'nın 2 sayısı dışında sayı atan yerli oyuncu olmadı.


Maça şut yarışması şeklinde başlandı. İki tarafın da savunma yapmaya niyetinin olmaması skoru yukarı taşıdı. Taraftarının da desteğini alan Oldenburg bir kademe daha iyi şut atınca ilk çeyrek sonunda 31-25 Oldenburg üstünlüğü bulunuyordu.

İkinci çeyrekte de başlarda değişen pek bir şey yoktu. Oldenburg bazı bölümlerde çok az da olsa savunma direnci ortaya koyunca fark açıldı. Çift haneler seviyesindeki farka rağmen oyunda çok büyük bir fark yoktu. Devre arasına 52-42 Oldenburg önde girdi.

Üçüncü çeyreğin başında Rondae Hollis-Jefferson önderliğinde şahlanan Beşiktaş rakibini sahadan sildi. Oyunun iki tarafını da muhteşem oynayan temsilcimiz önce iki dakikada farkı kapattı ardından toplamda 17-1'lik seriyle 6 sayı farkla öne geçti. Çeyrek sonunda Oldenburg basketfaullerle toparlansa da Beşiktaş son çeyreğe 67-65 üstün gitti. 

son çeyreğin başında da etkili oyunuımuz devam etti. 6-0'lık seriyle başlayarak farkı çift haneler seviyesine getirdik. Gereksiz fauller ve verdiğimiz hücum ribaundlarıyla Oldenburg oyuna tutundu. Yine de son 2 dakikaya 10 sayı farkla üstün girdik. Bu dakikadan sonra Jordan bone'un korkunç top kayıplarıyla fark eridi. Maç sonunda tek topa inen farkta Oldenburg 5 saniyede potamıza gelip topu kullanamayınca karşılaşmadan 83-81 galip ayrıldık.
 

Yorumlar Okunma: 1651