Samsun, Konya'ya geçit vermedi - BasketFaul.com

Samsun, Konya'ya geçit vermedi

23-10-21 15:25

İSTATİSTİK

Misli.com TBL 4. haftasında Beysu Konyaspor'u konuk eden Samsunspor karşılaşmadan 79-70 galibiyetle ayrılarak yoluna namağlup devam etti. İki ekip de yayın gerisinden düşük yüzdeyle oynarken, asistlerde 18-11 Samsun fark yaptı, 16-9 ile daha çok top kaybı yapan ekip Konyaspor oldu.

İlk 5'ler:
Samsunspor: JJ Fraizer-Mert Ali-Friday-Mert-Gökhan
Beysu Konyaspor: Mehmet-Gueye-Morgan-Can-Tayfun

Karşılaşma karşılıklı sayılarla başladı. Mehmet ve Tayfun ile içeri drive eden Konya, 6 dakika kala skorda 9-7 öne geçti. Sonrasında 9-2 seri yakalayan Konyaspor, boyalı alanı daha etkili kullanarak farkı açtı. Molaya giden Samsun, moladan Gökhan'ın üçlüğüyle döndü. 7-0 ile Konya'ya cevap veren Samsun skoru eşitledi ve ilk çeyreği 16-16 eşitlikle geçildi.

Temponun arttığı ikinci çeyrekte potaya giderek isabeti kaydeden Samsun farkı 5'e çıkardı (24-19). Bu dakikalarda Samsun'un savunması karşısında hücumda zorlanan Konya isabet kaydedemedi. Farkı açmayı sürdüren Samsun ise 04:41 dakika kala rakibine molayı aldırdı. Pota altında savunması yetersiz kalan Konya, rakibinin kolay hücumlarını durduramadı. İkinci çeyrek 44-29 ile Samsunspor'un 15 sayılık üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyrekte zor da olsa içeri katederek iyi başlayan Konyaspor, farkın açılmasını önlemeye çalıştı. Bu dakikalardan sonra savunmasını sertleştiren Samsun, rakibine müdahale ederek skor bulmasına izin vermedi. Üçüncü çeyrek 58-44 Samsun'un farklı üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyreğe Samsun daha rahat başlayan taraf oldu. Konyaspor kaydettiği kritik sayılarla oyunda kalmaya çalıştı. Son bölümde fark tek haneye kadar düşse de Konyaspor devamını getiremedi ve karşılaşmadan Samsunspor 79-70 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Öne çıkanlar.. 
Samsunspor: Burak Eşlik 18 sayı, Jalone Friday 16 sayı-11 ribaund, Gökhan Aydın 14 sayı
Beysu Konyaspor: Matt Morgan 25 sayı-5 ribaund-4 asist, Tayfun Erülkü 8 sayı-7 ribaund
 
 

 

 

Yorumlar Okunma: 851