TOFAŞ'tan önemli galibiyet - BasketFaul.com

TOFAŞ'tan önemli galibiyet

23-10-21 17:17
TOFAŞ deplasmanda Bahçeşehir Koleji'ni 84-73 yenerken 26 asist üretti. Ben Bentil ve Devin Williams'ın sakatlıkları üzerine kadroya katılan Richard Solomon Bahçeşehir formasıyla ilk maçına çıkıp altı buçuk dakika süre aldı.

Maça hızlı başlayan taraf Tofaş oldu ve skorda 7-2 öne fırladı. Bahçeşehir maçın içine yavaş yavaş girdi ve bu bölümde parlayan oyuncu Muhammed Baygül oldu. İlk çeyrekte bulduğu 10 sayı ile Bahçeşehir’i skorda önde tuttu. Çeyreğin bitimine 2 dakika kala Bahçeşehir 18-11 üstünlük yakaladı. Tofaş’ta kısa oyuncular hücumu yönlendirmekte zorlansa da ilk periyodu Bahçeşehir 18-14 önde kapattı.

İkinci çeyreğe iki takım da savunmada agresif başladı. Savunma dirençlerini kıran takım Tofaş oldu ve Shepherd-Zubcic ikilisinin bulduğu dış atışlarla oyunun ve skorun kontrolünü ele aldı. Jamar Smith ve Langston Hall ikilisi skora katkı yapamayınca Bahçeşehir skor bulmakta zorlandı. Erkan Yılmaz ve Oğuz Savaş ikilisinin çabalarıyla Bahçeşehir skordan kopmasa da Tofaş çeyreği çok iyi oynadı ve devreye 41-29 önde girdi. 

Bahçeşehir üçüncü periyoda istekli başlasa da Jamar Smith’ten istediği katkıyı alamadı. Oğuz Savaş ve Muhammed Baygül bu çeyrekte de Bahçeşehir’i oyunun içinde tutmaya çalıştı. Tofaş hem uzun oyuncuları hem de kısa oyuncularından katkı almayı sürdürdü ve son çeyreğe de 65-54 üstün girdi.

Son çeyrekte Bahçeşehir’de Jamar Smith kontağı açtı ve çeyreğin başında bulduğu üçlükle Bahçeşehir’i tekrar ateşledi. Ancak Bahçeşehir savunmada bir kere delinince Tofaş’ın hücumdaki pas döngüsünü savunmakta çok zorlandı. Tofaş bu bölümde Shepherd ve Simmons ile sayıları buldu ve Bahçeşehir’i kendine 7 sayıdan fazla yaklaştırmadı. Son 2 dakikaya 80-69 Tofaş üstünlüğü ile girildi. Bu bölümden sonra Tofaş rakibine dönüş imkanı vermedi ve maçı da 84-73 kazandı.

Öne çıkanlar...
Bahçeşehir Koleji: Kartal Özmızrak 11 sayı, 1 ribaund, 6 asist, Muhammed Baygül 14 sayı, 2 ribaund, 3 asist, Oğuz Savaş 14 sayı, 3 ribaund

TOFAŞ: Tomislav Zubcic 11 sayı, 2 ribaund, 2 asist, Berk Uğurlu 13 sayı, 2 ribaund, 6 asist, Jeremy Simmons 13 sayı, 3 ribaund, 2 asist, Kasey Shepherd 15 sayı (3/6 üçlük), 5 ribaund, 4 asist, Yiğit Arslan 10 sayı (2/3 üçlük), 2 ribaund, 2 asist 

Yorumlar Okunma: 1084