Balıkesir son çeyrekte farkı açtı - BasketFaul.com

Balıkesir son çeyrekte farkı açtı

23-10-21 17:24

Misli.com TBL 4. haftasında Mersin'e konuk Balıkesir son çeyrekte farkı açarak karşılaşmadan 85-72 galibiyetle ayrıldı.


İlk 5'ler
Mersin BBGSK:Erkin-Polat-Hagins-Sezgin-Gökhan
Balıkesir BŞB: Bragg-Ömercan-Sercan-Kürşad-Bartu

Yayın gerisinden yüzdeli başlayan karşılaşmada ilk 4 dakika 9-9 eşitlikle geçildi. Bragg'ın 8 sayılık sekansıyla kalan dakikalarda Balıkesir öne geçti. İlk çeyrek 21-19 Balıkesir üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe de Bragg ile başlayan Balıkesir karşısında Mersin'de uzunlarından skor üretti. İyi savunmaya rağmen kısalarıyla potaya giden Balıkesir, faulleri de sayıya çevirerek farkı açmaya başladı. İkinci çeyreği 44-36 Balıkesir önde kapattı.

Uzunlarıyla üçüncü çeyrek skor bulan Mersin farkın açılmasına izin vermedi. Bu dakikalarda kısalarından da ilk yarıdaki katkıyı alamayan Balıkesir rakibinden kaçmakta zorlandı. 01:30 dakika kala Erkin'in basketiyle Mersin skora dengeyi getirdi (54-54). Çekişmeli geçen kalan sürede üstünlük el değiştirmeye devam etti. 9 saniye kala Lyons ile üçlüğü kaydeden Balıkesir tekrar öne geçti ve çeyreği 59-57 kapattı. 

Son çeyrekte yayın gerisinden bulduğu sayılarla Balıkesir tekrar üstünlüğü eline aldı. Kalan dakikalarda da yakaladığı ritmle skor üstünlüğünü koruyan Balıkesir karşılaşmadan 85-72 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...
Mersin BBGSK:Gökhan Yazıcıoğlu 18 sayı-10 ribaund, Jamelle Hagins 12 sayı-10 ribaund
Balıkesir BŞB: Mark Lyons 26 sayı, Carlton Bragg 21 sayı-7 ribaund
 

Yorumlar Okunma: 929