Sevim: Foreman son zamanlarda gördüğün en yetenekli oyuncu - BasketFaul.com

Sevim: Foreman son zamanlarda gördüğün en yetenekli oyuncu

24-10-21 19:30
ING Basketbol Süper Ligi’nde Türk Telekom’u mağlup ederek sezonun ilk galibiyetini alan Aliağa Petkimspor’da koç Can Sevim maçın ardından konuştu.
“Çok zorlu bir fikstürde başladık. Büyük ihtimalle ligdeki en zorlu seri herkes için böyle olacak ama her hafta üstüne koyduğumuz bir basketbol olduğunu da görüyorduk. Yani hücum ve savunma anlamında işler yolunda gitmeye başlamıştı. TOFAŞ maçında aslında bu sinyali vermiştik. O maç da sonuna kadar kazanabileceğimiz bir noktadaydı, son 4 dakikada kaybetmiştik. Bu hafta savunmadan hiç geri adım atmadık, çok önemli bir savunma performansı gösterdik ki Türk Telekom çok güçlü bir takım ve Gary Browne gibi çok önemli bir oyuncumuzun eksikliğinde bunu yapabilmek bizim için çok önemliydi. İleriye daha umutla bakmamızı sağladı açıkçası.

Justin Wright-Foreman çok yetenekli bir oyuncu benim çok uzun zamandır gördüğüm en yetenekli oyuncu. Ofansif anlamda yapamayacağı şey yok. Sadece Avrupa basketboluna alışma süreci biraz sancılı geçiyor. Avrupa basketbolunu ve sistemi öğrenmeye başladı ve öğrendikçe de daha üst performans gösterecektir diye düşünüyorum.” 

Yorumlar Okunma: 1263