Fenerbahçe'den kalp kırıcı bir mağlubiyet daha - BasketFaul.com

Fenerbahçe'den kalp kırıcı bir mağlubiyet daha

26-10-21 22:38

İSTATİSTİK

Fenerbahçe mükemmel mücadele ettiği karşılaşmada Barcelona'ya günün kötü ismi Mirotic'in son saniye basketiyle 76-74 yenildi. Sahada net bir şekilde play-off sertliği vardı. Maç boyu skor iki tarafa da gidip geldi iki takımın da enerji getiren oyuncuları zaman zaman fark yarattı. İkinci çeyrekte hiç hücum edemeyen temsilcimizde ikinci yarı ateşi yakan isim Şehmus oldu. Barcelona'da ilk beş çıkan Sertaç kötü bir gün geçirirken sayı üretemedi. Bilindiği gibi Fenerbahçe Panathinaikos ve Real Madrid'e de son toplada kaybetmişti.
Maça Vesely resitaliyle girildi. Orta mesafeden Barça'yı delik deşik eden Vesely ilk 10 sayımıza imza atınca rakipten erken bir mola geldi. Çok çok iyi bir çeyrek oynasak da farkı istediğimiz kadar açamadık. Dış atış isabeti bulamayınca sdkoru koparamayan temsilcimize karşı çeyrek sonunda toparlanan Barça farkı makul seviyelere getirdi. İlk çeyrek 20-15 temsilcimizin üstünlüğü ile sonuçlandı.

İkinci çeyrekte çok sert oynayan adeta formaların içine giren Barcelonalı oyunculara karşı hiç etkili olamadık. Bir türlü sayı üretemezken savunmada da ritmimizi yitirmeye başladık. Gereksiz faullerle rakibe serbest atış imklanları da verdik. İki takımın çok sayıda top kaybına rağmen ilk yarı 35-29 Barcelona üstünlüğüyle geçildi.

İkinci yarıya daha iyi başladık. Gününde olmayan Henry ve De Colo'ya destek uzunlardan geldi.  Guduric de partiye katılınca skor dengeye geldi. Barcelonada ise skor farklı oyunculara dağılırken Smits'in enerjisine Higgins'in etkili oyunu katıldı. Çeyrek sonunda çok sert oynanan basketbol son çeyreğin habercisi nitelikteydi. Şehmus bu bölümde müthiş enerji katarken son çeyreğe 49-48 Barcelona önde girdi.

Son çeyrğe iki takım da erken faullerle başladı. Enerjiyi getiren Şehmusun yanına sertlik katamayınca Fenerbahçe rakibinden gereksiz sayılar yedi. Barcelona da Higgins organizasyonlarıyla üçlükleri bulup mola aldırdı. İyi savunma yapma fikri molada aşılanınca fark tekrar kapandı hatta Jasikevicius'a mola aldırdı Fenerbahçe. Düello şeklinde geçen son çeyrekte faul sayıları çok arttı. Skor yukarı taşınırken 2.25 kala Vesely'nin isabetiyle 66-65 öne geçtik.Higgins skoru eşitledi. Davies'in inanılmaz şans kokan basketfaulü ile fark 4 sayıya çıktı. Henry'nin berbat tercihiyle fark 5 sayıya çıktı. Maç tam gitti derken Vesely serbest atış ve sonrasında tersten 3 sayı üretince ihtimal doğdu. Savunmada rakibi müthiş durdurduk ve mola almadan yaptığımız hücumda top bir şekilde Booker'ın önünde kaldı. Booker büyük ihtimalle sezon sonu en iyi 10 harekete girecek bir poster smacıyla skoru eşitledi. Son hücum Barcelona'ya kaldı vemaçın en kötü ismi Mirotic üstün bir beceriyle hem süreyi bitirdi hem de isabeti bularak kalpleri kırdı. Barcelona karşılaşmadan 76-74 galip ayrıldı.
Öne çıkanlar...
Fenerbahçe BEKO: Marko Guduric 17 sayı (3/4 üçlük), 2 ribaund, 2 asist, Jan Vesely 24 sayı, 8 ribaund, 2 asist

Barcelona: Brandon Davies 16 sayı, 3 ribaund, 2 asist, Cory Higgins 18 sayı, 2 ribaund, 2 asist, Nick Calathes 11 sayı, 4 ribaund, 7 asist

 

Yorumlar Okunma: 2031