Son periyodda Bursaspor fırtınası (Kağan Tolun) - BasketFaul.com

Son periyodda Bursaspor fırtınası (Kağan Tolun)

26-10-21 22:33

İSTATİSTİK

7Days Eurocup'ın 2. Haftasında B Grubu mücadelesinde Frutti Extra Bursaspor, İtalyan ekibi Umana Reyer Venezia ile deplasmanda karşı karşıya geldi. İlk 3 periyotta rakibinin geriden takip eden, 3. Periyot içerisinde 13 sayı geriye düşen Frutti Extra Bursaspor (57-44) son periyotta yakaladığı 21-3'lük seriyle birlikte rakibini çaresiz bıraktı zorlu Venedik deplasmanında sahadan 62-70'lik galibiyetle ayrılmayı başardı ve gruptaki ilk galibiyetini almış oldu. Frutti Extra Bursaspor’da Dragan Milosavlijevic ve Birkan Batuk, bir süredir olduğu gibi bu maçta da forma giymedi. Umana Reyer Venezia kadrosunda ise geçtiğimiz sezonu Tofaş’ta tamamlayan Tarık Philipp ve 15-16 sezonunda Gaziantep Basketbol forması giyen Julyan Stone da bulunuyor.

Maçın ilk sayıları, Frutti Extra Bursaspor’da David Dudzinski’nin basket faulü ile geldi. (0-3) Bu bölümde Umana Reyer Venezia, Tarık Philipp ve Jeff Brooks'un 2 sayılık basketleriyle birlikte çabuk bir 4-0'lık seri yakalayarak öne geçse de (4-3) Frutti Extra Bursaspor’da Allerik Freeman’ın maçın başında sakatlanmasıyla birlikte oyuna dahil olan Onuralp Bitim, bulduğu 2 sayılık isabetle birlikte Frutti Extra Bursaspor’un ilk 2,5 dakikalık bölümü önde geçmesini sağladı. (4-5) Bu bölümde Frutti Extra Bursaspor’da Egemen Güven’in pota altından bulduğu sayılar olsa da Umana Reyer Venezia, Tarık Philipp ve Mitchelle Vitali'nin bulduğu üçlüklerle birlikte ilk 5 dakikalık bölümde önde kalmayı başardı (10-9) ve televizyon molasına da önde giren taraf oldu. Moladan da hızlı dönen Umana Reyer Venezia, Jeff Brooks’un üçlüğüyle birlikte 6 dakika sonunda farkı 4 sayıya çıkardı. (14-10) Fakat farkın daha da açılmasına izin vermeyen temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor, periyodun bitimine 1:45 kala Allerik Freeman’ın bulduğu 3 sayılık isabetle birlikte farkı yeniden 1 sayıya kadar indirdi. (18-17) Geri kalan bölümde de Frutti Extra Bursaspor, farkı korumayı başardı ve ilk periyot 22-21'lik Umana Reyer Venezia üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci periyodun başında iki takım da sayı bulmakta zorlanırken ilk sayılar, 1:20 geride kalırken Umana Reyer Venezia’da Martynas Echodas ile geldi. (24-21) Fakat bu bölümde çabuk toparlanan Frutti Extra Bursaspor, Allerik Freeman’ın üçlüğü ve Egemen Güven’in pota altından bulduğu basketle birlikte ilk yarının bitimine 6:40 kala maçta 26-28 one geçmeyi başardık. Fakat bu bölümde oyuna iyice ağırlığını koyan ev sahibi ekip Umana Reyer Venezia, yakaladıkları 11-1’lik seriyle birlikte periyodun bitimine 3:33 kala skoru 37-29'a kadar getirdi. Bu bölümde Frutti Extra Bursaspor, Metin Türen'in basket faulü ve Ömer Utku Al’ın orta mesafeli isabetiyle birlikte farkı yeniden 3 sayıya kadar indirse de (37-34) son bölümü daha iyi oynayan ve 8-0’lık bir seri daha bulmayı başaran Umana Reyer Venezia, Frutti Extra Bursaspor karşısında soyunma odasına 45-34'lük üstünlükle girmeyi başardı.

İkinci yarının başında Frutti Extra Bursaspor’da Derek Needham, bulduğu 3 sayılık basketle birlikte farkı yeniden tek hanelere indirdi. (45-36) Fakat yeniden toparlanan Umana Reyer Venezia, Stefano Tonut ve Mitchelle Vitali’nin orta mesafeli isabetleriyle birlikte periyotta 3 dakikalık bölümü 13 sayılık üstünlükle geçti. (49-36) Frutti Extra Bursaspor’da Derek Needham, her ne kadar bulduğu üçlükle birlikte farkı yeniden 10 sayıya indirse de (59-49) ev sahibi Umana Reyer Venezia, Frutti Extra Bursaspor karşısında son periyoda 57-46'lık üstünlükle girdi.

Temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor, son periyoda tam anlamıyla fırtına gibi girdi. Son periyotta ilk sayılar, temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor’da Metin Türen’in basket faulü ile geldi ve farkı yeniden tek hanelere indirdik. (57-49) Bu bölümde rakibi üst üste kolay top kayıplarına zorlayan Frutti Extra Bursaspor, önce Allerik Freeman’ın üçlüğü ardından da Derek Needham ve Egemen Güven’in 2 sayılık isabetleriyle birlikte farkı 3 sayıya kadar indirdi. (57-54) Umana Reyer Venezia, periyodun ilk sayılarını maçın bitimine 7:24 kala Mitchell Watt ile bulurken (59-54) geri adım atmayan temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor, mola dönüşünde sırayla Derek Needham ve Egemen Güven’in 2 sayılık basketleriyle birlikte farkı 1 sayıya kadar çekti. (59-58) Bu bölümde Umana Reyer Venezia’da faul çizgisine gelen Martynas Echodas, 1/2 isabetle ayrılsa da (60-58) Frutti Extra Bursaspor hücumunda üçlüğü bulan Derek Needham, bitime 5 dakika kala temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor’u uzun bir aranın ardından

öne geçirmeyi başardı. (60-61) Ardından bir kez daha Derek Needham'ın üçlüğü, Allerik Freeman'ın orta mesafeli basketi ve Andrew Andrews'un serbest atışları ile birlikte periyot skorunu 21-3’e kadar getiren Frutti Extra Bursaspor, Umana Reyer Venezia karşısında bitime 3 dakika kala farkı 7 sayıya kadar çıkartmayı başardı. (60-67) bu bölümde temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor, faul çizgisinden üst üste atışlar kaçıran Umana Reyer Venezia karşısında son 2:27’lik bölümde mükemmel savunmasıyla birlikte rakibine sayı şansı vermedi ve zorlu İtalya deplasmanında sahadan 62-70'lik skorla galip ayrılan taraf oldu.

Umana Reyer Venezia
Stefano Tonut: 10 sayı, 8 ribaund, 2 asist, 1 top çalma, Mitchell Watt: 10 sayı, 6 ribaund, 1 asist, 1 top çalma, Jeff Brooks: 9 sayı, 2 ribaund, 2 top çalma, Mitchele Vitali, 7 sayı, 4 ribaund, 3 asist, 2 top çalma
Frutti Extra Bursaspor
Derek Needham: 18 sayı, 2 ribaund, 4 asist, Allerik Freeman: 15 sayı, 3 ribaund, 1 asist, 1 top çalma, Egemen Güven: 10 sayı, 2 ribaund, 2 asist, Metin Türen: 9 sayı, 7 ribaund, 1 top çalma

 

Yorumlar Okunma: 1068