Erdenay: Hidayet'e 'Amerika'ya yerleştin, zor olmayacak mı?' dedim - BasketFaul.com

Erdenay: Hidayet'e 'Amerika'ya yerleştin, zor olmayacak mı?' dedim

27-10-21 11:02
TBF Başkan adaylarından Harun Erdenay, Sports TV'deki Basketbol Gecesi programında Ümit Avcı ve Levent Yavuz'un sorularını yanıtladı. Erdenay bugün de beIN Sports'ta saat 15:00'te İsmail Şenol'un konuğu olacak.

Erdenay'dan pasajlar...
* Orhun Ene benim en iyi arkadaşlarımdan birisi. Türkiye'de güvendiğim antrenörlerden bir tanesi. Milli takımda tabii ki Orhun'la devam etmek isterim.
* Recep Ankaralı bu işin en iyisiydi. Recep Ankaralı'nın hala katacağı çok şey var ama MHK'nin başına biraz daha genç ve dinamik bir isim daha iyi olacaktır.
* Benim federasyon başkanlığı dönemimde 2023 Dünya Şampiyonası'nı alacaktık, mevcut federasyon adaylığı geri çekti. Gerekçe "o parayla Abdi İpekçi yerine tesis yaparız" idi...Tesis yapılsa belki doğru olabilirdi ama şimdi ortada ne tesis var ne de ev sahipliği. Neyse ki şimdi tesis yapımını spor bakanlığı üstlendi, TOKİ salonu yapacak diye biliyoruz…
* Hidayet Türkoğlu'yla önce buluştuk süreç başlamadan önce. Bana aday olmak istediğini söyledi, ben de ona aday olmak istiyorum dedim. Hatta "Sen Amerika'ya yerleştin, zor olmayacak mı?" dedim.
* Yönetimde Akın Süer, Birsel Vardarlı Demirmen, Akın Süer gibi isimler olacak.
* BSL yayınlarında beIN daha ulaşılabilirdi, Tivibuspor'a geçince izleme oranı azaldı

* BGL Ligi belli yaşa kadar katkı sağlıyor ama yeterli değil. Ümitler Ligi kurmayı planlıyoruz. 

Yorumlar Okunma: 4784