Telekom, Partizan'a farklı yenildi - BasketFaul.com

Telekom, Partizan'a farklı yenildi

27-10-21 22:45

İSTATİSTİK

7Days Eurocup 2. haftasında Obradovic'in takımı Partizan deplasmanına giden temsilcimiz Türk Telekom 85-59 ile mağlubiyetle ayrıldı. Kevin Punter 19 sayıyla maçın en değerli oyuncusu oldu. Telekom da ise JaJuan Johnson 14 sayı, Aaron Harrison ise 13 sayıyla öne çıktılar.

Karşılaşmaya dışardan bulduğu üçlüklerle Obradovic'in takımı Partizan önde başladı. Telekom rakibine skorda yetişse de Partizan tekrar liderliği eline aldı ve ilk çeyrek 21-12 üstünlükle geçildi.

İkinci çeyreğe Harrison ve Dorukhan'ın üçlüklerlyle başlayan Telekom, farkı 2'ye çekti (28-30). Ancak yayın gerisinden yüzdeli oyununu bu dakikalarda da sürdüren Partizan çeyreği de 41-34 önde tamamladı.

İkinci yarı ev sahibi farkı açarak başladı. Madar'la ilk dakikalardan üçlüğü kaydeden Partizan farkı da çift hanelere çıkardı. Hücumda bu dakikalarda zayıf kalan Telekom, Harrison dışında skora etki eden oyuncu bulmakta zorlandı. Farkı açmayı sürdüren Partizan üçüncü çeyreği 64-41 önde kapattı.

Son çeyreğe farkın da etkisiyle rahat başlayan Partizan, yayın gerisinden yakaladığı yüksek isabeti sürdürdü ve karşılaşmadan 85-59 farklı galibiyetle ayrıldı.

 

Yorumlar Okunma: 1673