Karşıyaka, Manresa'ya yenildi, liderlik şansını kaybetti - BasketFaul.com

Karşıyaka, Manresa'ya yenildi, liderlik şansını kaybetti

09-11-21 23:12

İSTATİSTİK

Basketbol Şampiyonlar Ligi 4. haftasında Manresa deplasmanına giden temsilcimiz Pınar Karşıyaka karşılaşmadan 69-88 mağlubiyetle ayrılarak grup liderliği şansını kaybetti. Başantrenör Ufuk Sarıca cezası nedeniyle maçta takımının maçında olamadı. Pınar Karşıyaka'da Amath M'Baye 28 sayı, 7 ribaund ve Michael Roll 17 sayı ile çift haneye çıkan iki isim oldular.

İlk çeyreğe kısalarından bulduğu sayılarla başlayan temsilcimiz son bölümde de Semih'le pota altında etkili oldu. Ancak baştan sona üstünlüğü elinde tutan Manresa ilk çeyrek 21-19 önde kapattı.

İkinci çeyreğe KafSinKaf Michael Roll'un 5 sayılık sekansıyla başladı ve farkı eriterek öne geçti. Maye ve Bako'dan bu dakikalar iyi yararlanan Manresa tekrar öne geçti ve çeyreği de 42-35 ile tamamladı.

Üçüncü çeyreğe M'Baye ve Taylor ile KafSinKaf etkili başlasa da farkı Manresa eritmesine izin vermedi. Üçüncü çeyreği de temsilcimiz 50-59 geride kapattı.

Son çeyrekte ise KafSinKaf yakaladığı iyi başlangıçla farkı eritmeye başlasa da Manresa yayın bulduğu sayılarla farkı tekrar açtı. Son bölümde maçtan tamamen düşen temsilcimiz sahadan 69-88 mağlubiyetle ayrıldı.

 

 

Yorumlar Okunma: 1096