Bursaspor 15 farktan kaybetti - BasketFaul.com

Bursaspor 15 farktan kaybetti

10-11-21 20:44

İSTATİSTİK

Eurocup'ta Frutti Extrta Bursaspor farkı 15 sayıya kadar çıkardığı maçta; uzunları Kevarrius Hayes ve Egemen Güven'in 5 faulle kenarda kalması sonucu uzatma sonunda ribaundlarla birlikte maçı da verdi ve Promitheas ilk galibiyetini aldı: 83-80. 

Bursa maça Needham-Andrews-Freeman-Dudzisnki-Hayes beşi ile başladı. Bursaspor ilk periyodda üç guardının hem yay gerisinden hem de çembere yaptığı ataklarla skorda üretken bir görüntü çizdi. Oyunun ve skorun kontrolünü ele alan Bursa ilk çeyreği 19-12 önde kapattı. 

İkinci çeyreğe de hızlı giren Bursaspor savunma direncini artırdı. Dave Dudzinski'nin hem hücumda hem de savunmada ribaundları domine etmesiyle Bursa çok rahat bir devre geçirdi. Bu bölümde Dudzisnki'ye Egemen de eşlik etti ve Bursa uzunlarını da devreye sokarak ilk devreyi 40-30 önde kapattı.

İkinci devreye de iyi başlayan Bursa Freeman-Dudzinski-Ömer'in bulduğu üçlükler ile çeyreğin bitimine üç dakika kala 53-41'lik üstünlüğü yakaladı. Ancak bu andan sonra hücumda tamamiyle kontak kapatan Bursa savunmada da aksadı. Çeyreğin sonuna doğru seyirci desteği ile havaya giren Promitheas boyalı alanda Dario Hunt ile etkili olurken yay gerisinden de Agravanis ve Rogkavopoulos ile 10-0 seri yakaladı. Çeyrek 53-51 Bursa üstünlüğü ile bitti.

Promitheas üçüncü çeyrek sonunda yakaladığı rüzgarı son çeyreğe de taşıdı. Son çeyreğe de ribaundlarda üstünlük kurarak başlayan ev sahibi ekip yay gerisinden de Giannopoulos ile etkili olmaya devam etti. Bursa çizgiden sayılar bulmaya çalışsa da krizden çıkamadı. Son dört dakikaya 68-59 önde girilirken Promitheas yakaladığı 27-6'lık seri ile farkı çift hanelere yaklaştırdı. Bu bölümden sonra savunma ribaundlarına daha konsantre olan Bursa Dudzinski ile ribaundları toplarken hücumda da Needham ve Freeman'ın basketleri ile rakibine yaklaştı. Bitime 46 saniye kala Metin Türen'in smacı ile 9-0'lık seri yakalayan Bursa eşitliği sağladı (68-68). Molaya dönüşünde Bursaspor rakibine üstü üste iki hücum ribaundu verdi ve Promitheas üç kez hücum etme şansını elde etti. Ancak Promitheas üç hücumdan da sayı çıkaramadı ve maç uzatmaya gitti.

Uzatma periyoduna etkili başlayan takım Promitheas oldu. Kendrick Ray bu bölümde Promitheas'ın bir numaralı skor opsiyonu olurken boyalı alanda Grant de çizgiye giderek skor üretti. Son 2 dakikaya 80-73 Promitheas üstünlüğü ile girildi. İki uzununun beş faulle oyun dışı kalmasıyla uzun süre çift 4 numara ile oynayan Bursa kısaların dış atışına çok fazla kaldı. Yorgunluğun da baş göstermesi ile Bursa dengesiz hücumlarla skor aramaya çalıştı ancak başarılı olamadı. 

Rakibine bitime 30 saniye kala Needham üçlüğü ile bir atak daha yapan Bursa farkı 4'e indirdi (80-76). Devamında Promitheas topu oyuna sokarken kaybetti ve topu kapan Freeman neredeyse süre işlemeden bulduğu basket ile farkı 2'ye indirdi (80-78). Bitime 21 saniye kala çizgiye giden Kendrick Ray hata yapmadı. Takip eden hücumda Freeman'ın orta mesafe atışı başarılı olmadı ancak Dudzinski hücum ribaundunu alıp skoru buldu (82-80). Bitime 6.6 saniye kala Dudzinski beş faulle oyun dışı kaldı, Rogkavopoulos çizgiye gitti. Rogkavopoulos çizgiden 1/2 ile ayrıldı.

Bitime 2.9 kala Promitheas Brown'ı faulle durdurdu. Hakemler sportmenlik dışı faul olma ihtimalini değerlendirmek üzere pozisyonu izledi ancak normal faul kararı değişmedi. Brown ilk atışını kaçırdı, ikinci atışını kaçırıp ribaund almak istedi ancak top çembere değmedi ve top Promitheas'a geçti. Bursaspor rakibine faul yapmadı ve süre işledi. Promitheas üçüncü çeyreğin son bölümünde yakaladığı rüzgar ile uzatma sonucunda Bursa'yı 83-80 yendi ve ilk galibiyetini aldı. Bu sonuçla Bursaspor 4 hafta sonunda 2 galibiyet 2 mağlubiyet oldu

 

Bursaspor'da Allerik Freeman 20 sayı, 1 ribaund, 6 asist, Derek Needham 19 sayı (5/11 üçlük), 4 asist, David Dudzinski 11 sayı, 16 ribaund, 1 asistle oynadı.

 

Yorumlar Okunma: 676