Samsun'un yenilmezliğine Manisa son verdi - BasketFaul.com

Samsun'un yenilmezliğine Manisa son verdi

13-11-21 14:41
Misli.com TBL 7. hafta açılış maçında Manisa BBSK, Samsunspor'u 84-77 mağlup etti. Çekişmeli geçen maçta üçüncü çeyrek Samsunspor'a çalınan teknik fauller damga vurdu. Üçüncü çeyreğin sonunda ise Koç İlker Salman diskalifiye edildi. Samsunspor bu sonuçla ligdeki ilk mağlubiyetini aldı. Manisa ise evinde 4/4 yaptı.
İlk 5'lerManisa BBSK: Fatih-Watkins-Sercan-Willamson-MuratSamsunspor: Gökhan-Ercan-Friday-Fraizer-Mert
Manisa karşılaşmaya basit top kayıplarıyla başladı. Bunu iyi değerlendiren Samsunspor pota altında bulduğu sayılarla ilk dakikalarda skor üstünlüğünü eline aldı.Ancak Manisa Sercan'ın yayın gerisinden 3/3 isabetiyle skor üstünlüğünü eline aldı. Molaya giden Samsun, moladan 11-0 ile döndü ve üstünlüğü tekrar eline alarak çeyreği 21-18 önde kapattı.
İkinci çeyrekte de iki ekip yayın gerisinden skor bulmaya devam etti. Pota altında bu dakikalarda zor sayıları bitiren Samsun öne geçti. Manisa'da bu dakikalarda da yayın gerisinden 3/3 ile Koray öne çıktı. Son bölümde içerden etkili olmaya devam eden Samsun çeyreği 46-42 önde kapattı.
Üçüncü çeyreğe ev sahibi ekip daha iyi başladı ve yakaladığı 12-3 seriyle Samsun'a molayı aldırdı. Moladan da iki ekip de tempolu döndü. Ancak arka arkaya çalınan teknik fauller oyunun temposunu düşürdü. Çeyreğin bitimine 15,4 saniye kala Samsunspor coachu İlker Salman diskalifiye edildi. Üçüncü çeyrek 66-64 Manisa üstünlüğüyle geçildi.
Son çeyrekte Watkins'in üçlüklerlyle Manisa farkı açmaya başladı. Bu dakikalarda Fraizer'la hem savunmada hem hücumda Samsun etkili olsa da yanına birinin çıkamaması farkı eritmelerinin önüne geçti. Karşılaşmadan Manisa BBSK 84-77 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...Manisa BBSK: Diante Watkins 21 sayı, Koray Uzunhasan 16 sayı-7 ribaund, Fatih Cantitiz 13 sayı-6 ribaundSamsunspor: JJ Fraizer 17 sayı-6 asist, Göktuğ Baş 15 sayı, Mert Gizir 13 sayı 

Basketfaul'un notu: Zannedersiniz ki basketbol sahadakilerin, kenardakilerin hakemlere göstereceği saygının puanlanması ile kazananın, kaybedenin belirlendiği bir oyun... Yükselen adrenalin içinde insanların bazı hakem kararlarına katılmamasından doğal ne olabilir! Ama siz en ufak reaksiyonları kişiselleştirip alınganlaşırsanız oyun oyun olmaktan çıkıyor. Hakemler Manisa BŞB-Samsunspor maçının basketbolseverler tarafından seyredilmemesi için ellerinden geleni yaptılar. Neredeyse insanların dışa vurulmuş reaksiyonunu beklemeden, kafalarından geçirdiklerini okuyup teknik faul verecekler... Sevgili hakemler, şu güzel maçı gereksiz teknik faullerle berbat ettiniz. Basketbolun reytinginin düşmesinde sizlerin de o kadar çok payı var ki...

Yorumlar Okunma: 573