Onan: İzmit halkına teşekkürler - BasketFaul.com

Onan: İzmit halkına teşekkürler

14-11-21 20:08
A Kadın Milli Takımımızın FIBA 2023 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu ikinci maçında sahasında Polonya’yı 52-41 yendiği karşılaşmanın ardından TBF Başkanvekili Ömer Onan, A Kadın Milli Takım Menajeri Yasemin Horasan, A Kadın Milli Takım Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu ve A Kadın Milli Takım oyuncusu Merve Aydin müsabakayı değerlendirdi.

Ömer Onan (TBF Başkanvekili)
“İki karşılaşmamız da çok önemliydi. Çünkü bir sonraki Kasım ayına kadar maç yok. Avrupa Şampiyonası’na katılma yolunda iki önemli müsabaka oynadık. Hem Slovenya deplasmanında hem de Polonya karşısında kazandık. Polonya hızlı ve sert oynayan bir takım. İlk yarıda da iyi bir mücadele oldu. Ama kızlarımız hiç geri adım atmadı. Onların bu birlikteliğini de canı gönülden kutluyorum. Birlikte oynamaları ve mücadele etmeleri çok önemliydi. İzmit halkına da bu muhteşem atmosferden dolayı teşekkür ediyorum. Kocaeli ve İzmit Belediye Başkanlarımız ile Sayın Valimiz de bizlerle birliktelerdi. Herkes için çok güzel bir pazar günü oldu. Umuyorum televizyondan izleyenler için de çok güzel ve heyecanlı bir karşılaşma olmuştur.”

Yasemin Horasan (A Kadın Milli Takım Menajeri)
“Elemelere ikide iki ile iyi bir başlangıç yaptığımız için mutluyuz. İzmit halkı bizi burada çok sıcak karşıladı ve destek gösterdi. Onlara da teşekkür etmek istiyorum. Teknik ekip, oyuncular ve bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyoruz. Ama hepimizin de farkında olduğu gibi daha yapmamız gereken çok şey var. Bu güzel enerjiyi büyüterek, aynı hedef altında daha fazla konsantre olarak bu adımları daha hızlı bir şekilde atıp inşallah güzel yerlerde ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.”

Ceyhun Yıldızoğlu (A Kadın Milli Takım Başantrenörü)
“İzmitli sporseverlere çok teşekkür ederiz. Bugün kazandığımız maçta bizlere olağanüstü yardım ettiler ve bizleri desteklediler. Biz bugün mücadele anlamında kusursuza yakındık. Bu, rakibin yaptığı skordan da belli. Ancak hücumda maalesef, savunmada gösterdiğimiz yeteneklerimizi sergileyemedik. Rakibin baskılı oyun oynaması ve zaman zaman takımındaki ilk 5 oyuncuların pozisyon değiştirmesi de etkili oldu. Biz oralarda çözüm üretemedik. Ama bu pencere maçlarında milli takımımız gelecekle ilgili kocaman bir adım attı. Geleceğin daha olumlu olacağına inanıyorum. Oyuncularımın hepsini tebrik ediyorum. Dışarda da çok yetenekli oyuncularımız var. Buraya gelmeden, kendi kulüplerinde burası için mücadele edecek, buranın şartlarına uyum sağlayabilecek her oyuncuya kapımız açık. Dolayısıyla EuroBasket ve EuroLeague sertliğinde oynayabilecek, bireysel yeteneklerini geliştiren her oyuncuyu burada görebiliriz. Oyuncularımı bir kez daha tebrik ediyorum.”

Merve Aydin (A Kadın Milli Takım Oyuncusu)

"Seyircimiz önünde, inanılmaz bir atmosferde mücadele ettik ve takım olarak her şeyimizi ortaya koyduk. Sert bir karşılaşma oldu. Rakibimiz de bunu bilerek oynadı. Maç boyunca mücadele ettik ve savaştık. Önümüzde uzun bir süre var. Bunun da farkındayız. 2’de 2 ile başlamamız önemliydi ve bunu başardığımız için mutluyuz. Takım için elimden gelen her şeyi yaptım. Skora da katkı sağladım. Ancak biz takım olarak birlikte oynuyoruz. Bugün ben, yarın başka arkadaşım. Katkı sağladığım için mutluyum." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1228