Efes eski günlerdeki gibi - BasketFaul.com

Efes eski günlerdeki gibi

19-11-21 23:55

İSTATİSTİK

Toparlandığını gösteren Anadolu Efes duble yaparken Monaco'yu 98-77 çok rahat devirdi. Maç boyu oyunu kontrol eden temsilcimiz farkı heme nhep çift hanelerde tuttu. Çok etkili hücum eden temsilcimizde Bryant hariç herkesten atkı geldi. Mike James Monaco'da son çeyrekte soyunma odasına giderek oyuna bir daha dönmedi.

Maça Beaubois ve Pleiss'ın resitali ile başlandı. İlk 6 dakikada 15-6 üstünlüğümüz bulunurken Monaco bu dakikadan sonra toparlandı. Üst üste isabetler bulan Fransız ekibi skora tutundu. İlk çeyrek temsilcimizin 24-20 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyrekte basketbola doyduk. Efes şampiyonluk günlerinden bazı enstantaaneler sergilerken izleyenleri keyiflendirdi. İç dış dengemizi tuttururken savunma kaynaklı sayılarla beraber farkı açmaya başladık. Sahada doğru yapılan her şey temsilcimiz adına gerçekleşirken birkaç ekstra isabetle Monaco tutunmaya çalıştı. Avrupa basketbolunda hücum anlamında neden referans noktası olduğunu ispatlayan Anadolu Efes devre arasına 58-40 skoruyla üstün girdi.

Üçüncü çeyreğe tempoyu düşererek başlayan Monaco 5 dakikada 14-2'lik seri yakalayarak acaba dedirtti. Mola sonrası kendine gelen temsilcimiz dış atışlarla tekrar oyunu ve skoru istediği yere taşıdı. Çift hanelere çıkan farkın ardından son çeyreğe 73-61 skoruyla gidildi.

Son çeyreğe yine 6-0'lık Monaco serisi ile girilince mola geldi. Mola sonrası Larkin-Simon ve Singleton'un üçlükleri geldi.Maçın bitimine 7 dakika kala Mike James kenara alındıktan sonra koçla bir şeyler konuştu ve soyunma odasına gitti. Maçın geri kalanında oynamadı. Farkı istediği seviyeye yeniden çıkaran Anadolu Efes dış şutlarla farkı açmaya devam etti. Karşılaşmadan Anadolu Efes 98-77 galip ayrıldı.
 
Öne çıkanlar...
Anadolu Efes: Rodrigue Beaubois 17 sayı (3/6 üçlük), 3 ribaund, 7 asist, Shane Larkin 14 sayı (3/4 üçlük), 3 ribaund, 4 asist, 3 top çalma, Adrien Moerman 14 sayı, 7 ribaund, 1 asist, Tibor Pleiss 12 sayı, 4 ribaund, Filip Petrusev 10 sayı, 3 ribaund
Monaco: Paris Lee 18 sayı (4/5 üçlük), 4 ribaund, 3 asist, Dwyane Bacon 12 sayı, 1 ribaund, 1 asist, Donatas Motiejunas 21 sayı (3/3 üçlük), 5 ribaund

Yorumlar Okunma: 1011