Ataman: Takımımı buldum - BasketFaul.com

Ataman: Takımımı buldum

20-11-21 00:23
Anadolu Efes Koçu Ergin Ataman, Monaco galibiyetinden sonra yayıncı kuruluşa konuştu.
“Bizim için harika bir haftaydı. Çünkü seyircilerimiz buradaydı. Çok mutluyum çünkü takımımı buldum. Normal basketbolumuzu oynamaya başladık. Top için savaşmaya başladık. Takım gibi oynamaya başladık. Bugün 100 sayıdan daha fazla da bulabilirdik, 110 atabilirdik çünkü çok boş şut bulduk. Bilhassa onların alan savunmasına karşı. 
Yine de temiz bir galibiyet oldu, herkes takım için oynadı. Bu harika. Bence geri döndük, herkes geçen seneki gibi oyundan keyif alıyor. Umuyorum bu şekilde devam ederiz.” 

Ataman basın toplantısında ise şunları söyledi:
"Bizim için güzel bir maç oldu. Maça iyi bir tempoda başladık. Hücumda Beaubois'ı iyi kullandık. Maçın kontrolünü elimize aldık. Maç boyunca da savunmada çok iyi olduğumuzu söyleyebilirim. Ribauntlarda iyiydik, topa iyi baskı yaptık. Sadece son çeyrekte alan savunmasına hücum ederken zorlandık. Çok boş atış bulduk ama kaçırdık ve strese girdik. Larkin'in üçlüğüyle birlikte onu da çözmeyi başardık. Çok önemli bir galibiyet bizim için, çünkü üç senedir alışkın olduğumuz oyunumuzu oynamaya başladık. Taraftarlarımız da bize katılıyorlar, maçın içindeler, bizi çok iyi desteklediler. Bu takım şampiyon gibi oynadı ve şampiyon gibi mücadele etmeye de devam edecek."

Yorumlar Okunma: 1572