Erten Gazi'den dizel motor benzetmesi - BasketFaul.com

Erten Gazi'den dizel motor benzetmesi

23-11-21 19:29
DHA’ya Milli Takım kampındaki ilk günlerini geçirdiklerini belirten Erten Gazi, “Sezonumuz devam ediyor. Kamptaki ilk günümüz. Takımın morali iyi, herkes çok heyecanlı burada olduğu için. Önce Belarus, sonrasında Büyük Britanya’yı yenerek Yunanistan maçına 2’de 2 ile gitmek istiyoruz” dedi.

“EN BÜYÜK HAYALLERİMDEN BİRİYDİ”
A Milli Takım ‘da ilk kez görev alacak olmasının sorulması üzerine Gazi, şu yanıtı verdi: “Uzun zamandan beri en büyük hayallerimden biriydi. Burada, Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşmesi benim için çok ayrı bir duygu. İlk resmi maçıma çıkmak için sabırsızlanıyorum. Umarım herkesin yüzünü güldürürüm.”

“DİZEL MOTORU GİBİ, SONRADAN AÇILACAĞIZ”

Anadolu Efes‘in sezon başındaki kötü başlangıcıyla ilgili yorum yapan Gazi, “Takım içerisinde, kendi aramızda konuştuğumuzda bunun herkes farkındaydı. Takımdaki olgunluk gereği bunun da üstesinden geleceğimize inanıyorum. Herkes her şeyin farkında. Biz dizel motoru gibi sonradan açılacağız” ifadelerini kullandı.

TOLGA GEÇİM: 2 TANE ÇOK ÖNEMLİ MAÇ OYNAYACAĞIZ

Milli takımda olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Tolga Geçim, “Buraya çok değerli oyuncular geldi, gelmeyen çok değerli oyuncular da var. 2 tane çok önemli maç oynayacağız. İlk olarak Belarus deplasmanına gidiyoruz. Orada sahaya çıkıp elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Sonrasında pazar günü burada seyircimizin önünde kazanıp, inşallah ilk pencereyi 2’de 2’yle kapatmak istiyoruz” dedi.

“BURADA KALIRSAK, ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ”

FIBA ile EuroLeague arasındaki çekişmenin sürmesi nedeniyle milli arada EuroLeague müsabakalarının oynanmaya devam etmesinin kendilerini zorlayıp zorlamadığının sorulması üzerine Tolga Geçim, “Bu bizim için zor bir şey, bir yanda ülkemiz ve milli takımımız var, bir yanda kulübümüz var. Kulüpler, milli takımlar ve federasyon kendi arasında görüşüp, kimin gidip kimin gitmeyeceğine onlar karar verecek. Biz eğer burada kalırsak, sahaya çıkıp elimizden gelenin en iyisini yapacağız” ifadelerini kullandı.

“HER ZAMAN EKSTRA ANTRENMAN YAPIYORUM”

Anadolu Efes‘te çok fazla süre alamamasının performansında bir etkisi olup olmadığı sorusuna Geçim, “3 senedir Anadolu Efes‘te oynuyorum. Şu anda oynadığım takım bence Avrupa’nın en iyi takımı. Takımda çok değerli oyuncular var, çok kaliteli oyuncular var. Ben her zaman ekstra antrenmanlarımı yapıyorum. Bana şans geldiği zaman sahaya çıkıp elimden geleni veriyorum” yanıtını verdi. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2353