Dikmen: Kazanmak yetmez, keyif veren oyun da şart - BasketFaul.com

Dikmen: Kazanmak yetmez, keyif veren oyun da şart

23-11-21 20:38
Mamak Belediye'nin maçları yıllardır yüksek skorla geçer ve keyif verir. Bu sezon Mamak'ı seyretmek için bir yeni neden de Marlain Veal gibi boyundan, posundan tahmin edilemeyecek yüksekliklere çıkan, iki üç kişinin üzerine tırmanıp cesurca top kullanan, orta sahayı herkesten geçen spektaküler bir oyuncunun eklenmiş olması...

Koç Murat Dikmen'la kısa bir Mamak turu attık... İşte koçtan pasajlar...
* Her takım gibi biz de her maça kazanmak için çıkıyoruz ama bunun da ötesinde biz koçların bir misyonu basketbolu sevdirmek, keyif veren oyun oynamak. Basketbolu izleyenler yüksek tempo ve yüksek skordan hoşlanıyor. Açıkçası böyle olduğunda oynayanlar ve yöneten bizler de mutlu oluyoruz. 
* Veal'in çok özel müşterisi var. Her karşılaşma sonrasında 12 yaşından küçük olduğu için salona giremeyen 30-40 çocuk Veal'e dokunmak, imzasını almak için bekliyor.
* Prensip olarak her maçta serbest atışlar dışında en az 70 top kullanmak. Bu da hızlı oynamayı, rotasyonu geniş tutmayı gerektiriyor. Fast break sonunda üçlük kullanabiliriz, set hücumunda ilk pick and roll'den sonra topu kullanabiliriz. Yeter ki doğru atışı bulalım. 
* 12 kişilik rotasyonla oynuyoruz. En az süre alanın sahada kaldığı süre 9 dakika civarı. Kimseden enerjisini tasarruf etmesini beklemiyoruz. Yorulan çıkar, dinlenince tekrar oyuna girer. Ligin en fazla sayı atan takımıyız.
* Bütçemiz sınırlı olduğu için başarılı oyuncuları tutmakta zorlanıyoruz. Geçen sezon iyi oynayanlar iyi sözleşmeler aldılar. O oyuncular artık bizde olmasa da, değer kazanmış olduklarını bilmek bizi sevindiriyor. 
* Ekonomik koşullar her geçen gün zorlaşırken maliyetleri dengelemek için altyapıdan oyuncu yetiştirmek zorundayız. Bir ara iyi bir genç takımımız vardı. Ankara şampiyonu olunca BGL'yi hayal ettik, olmayınca da üzüldük. Araya pandemi de girdi ancak an itibariyle altyapılarda başarısız olduğumuzu söylemek zorundayım. Mutlaka yeniden altyapıyı harekete geçirip A Takıma en az 3-4 kendi oyuncumuzu hazırlamak şart oldu.

* İlk 8 maçın 5'ini kazandık, daha fazla galibiyet alabilirdik. İkinci yarıda Konya, Samsun, Bornova Karşıyaka gibi takımlarla oynayacak olmamız bizim için avantaj. Bu sezon birbirine yakın güçte çok takım var. Lige direkt çıkacak takım mutlaka çok sayıda maç kaybedecek. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2048