Djordjevic: Taraftar desteği önemli - BasketFaul.com

Djordjevic: Taraftar desteği önemli

24-11-21 17:46
Turkish Airlines EuroLeague 12. hafta maçında Anadolu Efes’i konuk edecek olan Fenerbahçe Beko'da koç Aleksandar Djordjevic ve kaptan Melih Mahmutoğlu, bu mücadele öncesinde resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Maçın kazananını küçük detayların belirleyeceğine değinen Djordjevic, “Bu maça yaklaşırken kadro anlamında belirli sorunlar yaşıyoruz. Danilo Barthel ve Dyshawn Pierre’nin uzun süredir sakatlık sorunları var. Aynı zamanda eleme maçları nedeniyle Milli Takım’da olan oyuncularımız bulunuyor. Bunların üstesinden gelebilmek için bu maça savaşçı ruhumuz ve ekstra enerjimizle çıkmalıyız. Elbette bu noktada taraftarlarımızın desteği de bize çok yardımcı olacak. Anadolu Efes tam kadroya kavuştu ve son maçlarda çok iyi bir form durumu yakaladılar; onların ne kadar kaliteli bir ekip olduğunu vurgulamaya gerek yok. Ama Beşiktaş’a karşı elde ettiğimiz önemli derbi galibiyetinin ardından biz de aynı enerjiyi parkeye yansıtabilir ve kazanmak için gerekli hamleleri yapabiliriz. Rakibimizin yaratıcı ve topa yön verebilen oyuncularını durdurarak geçiş hücumlarını engellemeli, aynı zamanda hücum ribaundlarını sınırlamalıyız. Ancak sadece bunlar değil, maçın kazananını küçük detaylar da belirleyecektir.” dedi.

Melih Mahmutoğlu ise “EuroLeague’de geride kalan çift maç haftasında istediğimiz sonuçları alamadık. Hafta sonunda ligimizde kazandığımız önemli bir derbi var ve artık EuroLeague’de de maçlar kazanarak istediğimiz yerlere gelmemiz gerektiğini biliyoruz. Anadolu Efes iyi bir takım. Her pozisyonda çok yetenekli isimleri var. Onlar da sezona iyi giriş yapamadı ancak geçtiğimiz hafta ikide iki yaparak buraya geliyorlar. Özellikle Beaubois ve Micic çok formda, Simon’un da dahil olmasıyla formunu arttıran bir rakip karşımızda olacak. Zor bir maç olacak ancak taraftarımızın önünde oynayacak olmak bizim için önemli bir avantaj. Biz kendi oyunumuza odaklanacak ve 40 dakika boyunca mücadele edeceğiz. Bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılarak bizi üst sıralara taşıyacak seriyi başlatmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar Okunma: 750