Beyaz Rusya'da donduk kaldık - BasketFaul.com

Beyaz Rusya'da donduk kaldık

25-11-21 23:25

İSTATİSTİK

2023 Dünya Kupası Elemeleri'nde ilk maçına Belarus karşısında çıkan Milliler hiç ummadığı bir yenilgi aldı 84-70. Kariyerinin önceki döneminde Türkiye'de oynayan Art Parakhouski 16 sayı 9 ribaund 2 asit ile oynarken maçın yıldızı Burgos'lu oyuncu Maxim Salash 26 sayı 4 ribaund 4 asist ile oldu. Millilerde Şehmus Hazer 17 sayıyla takımın ayakta kalan yegane parçası oldu. Muhsin de 14 sayıyla oynadı ama maç boyu millliler takım halinde Salash'ı hiç tutamayınca yenilgi kaçınılmaz oldu. Milliler korkunç şut atarken Tbl seviyesinde olup olmadığı bile şüpheli Belarus takımının grupta sonuncu olması halinde bu maçın bir önemi kalmayacak.

Millier maça potaya atak ederek başladı. Rakibe pek dur diyemediğimiz için skor dengede gitti. Şehmus potaya her gittiğinde sıkıntı yaratsa da rakibin değişken savunması ritm bulmamıza engel oldu. Tempoyu arttırdığımızda etkili olsak da maçın yıldızı Salash'ı hiç durduramayınca ilk çeyrek 20-17 Belarus üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyreğe çok daha kararlı girdik. Rakibi savunmada durdurup hücumda da isabetler bulduk. Fakat rüzgarımız kısa sürdü. İlginç derecede iyi şut sokan rakibimize karşı biz de aynı oranda kaçırınca üstünlük evsahibine geçti. Çeyreğin sonlarında verdiğimiz 10-1'lik seri de hiç yardımcı olmadı millilere. Devre arasına 43-34 Belarus üstünlüğü ile gidildi.

Doğuş'tan gelen tek kişilik 5-0'lık seri ile tekrar oyuna ortak olduk. Salash ve Parakhouski ile tekrar ritm bulan Belarus yeniden farkı çift haneler seviyesine getirdi. İlk devrede bulamadığımız dış atışları bu çeyrekte bulsak da rakip de aynı şekilde karşılık verdi. Maçı hiçbir şekilde kontrol altına alamayınca sson çeyreğe de 61-53 Belarus üstün gitti.

Son çeyreğe müthiş bir hücum ritmiyle başladık. Farkı 2 sayıya indirirken tempo da bizim lehimize gayet iyi gözüküyordu. Ne olduysa bu dakikadan sonra oldu. Mola alan Belarus karşısında adeta basketbolu unuttuk. 5 dakika içinde 15-0'lık seri verirken basit top kayıpları kötü şut tercihleri hatalı kararlar gibi basketbolun tüm günahları işle-dik. Ritm bulan taraftarının desteğini de arkasına alan Belarus karşılaşmadan 84-70 skoruyla çok rahat kazandı.

Yorumlar Okunma: 2368