Efe Aydan: Hep beraber işin içine ettik - BasketFaul.com

Efe Aydan: Hep beraber işin içine ettik

26-11-21 16:33
Milli Takımın eski kaptanlarından basketbolumuzun duayen isimlerinden Efe Aydan, Beyaz Rusya maçından sonra yaptığı paylaşımda, "Hep beraber işin içine ettik. Sıfırdan başlayıp projeler üretmeliyiz." dedi.

Aydan'ın paylaşımı şöyle:

"Eskiden milli takım başarılı olursa basketbolumuzun ileri gideceğine inanırdık. Varımızı yoğumuzu milli forma için harcardık. Her maçta 40 dakika oynarken 9 kilo verdiğim Avrupa Şampiyonası'nı hatırlıyorum. Şimdilerde ise aman sakatlanmayım, takımımın maçı çok önemli falan kendini sakınmalar, transfer ayında paraları beğenmeyenler, yabancı oyuncu sayısının artmasında katkısı bulunanlar, oyuncu yetiştiremeyen kapasitesiz antrenörler...

Bugüne kadar çok sayıda oyuncu devşirdik, ne kazandık. Günü kazanmayı bırakalım, yarınları kazanmak için projelere kafa yoralım. 

Bugüne gelmemizde tabii ki oyuncuların da payı var ama asıl sorumlu kulüpler. Yöneticilik yaptığım dönemde yabancı sayısı konusunda belki benim de günahım olmuştur. Bugünün sorumluları Fenerbahçe, Anadolu Efes ve diğer bütün kulüplerin yöneticileridir.

Yabancı sayısını azaltalım, gerekirse 4-5 sene Avrupa'da başarılı olmayalım ama yarınlarımızı kurtaralım. 

Bir Banvit vardı, oyuncu yetiştiren. Onu da el birliği ile kaybettik. 

Arkadaşlar hep beraber işin içine sıçtık. Artık düzelir mi bilemem. Günü kurtarmaktan vazgeçelim artık. Her şeye yeniden başlamamız gerekiyor.

Bunları söylüyorum çünkü çok üzülüyorum."  

Yorumlar Okunma: 3958