Küce: Gerekirse BGL oyuncularıyla devam ederiz - BasketFaul.com

Küce: Gerekirse BGL oyuncularıyla devam ederiz

01-12-21 14:34
Afyon Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Cömert Küce, döviz kurundaki artışlar nedeniyle çok zor durumda kaldıklarını belirtti ve "Belki de BGL oyuncularıyla devam ederiz." dedi.

Sezon başında 8.2 TL olan doları yıllık 10 TL ortalama olarak hesapladıklarını ifade eden Küce şunları söyledi: 
"Dolar bugün 14 lirayı buldu. Geçmiş yıllardan yapılandırdığımız borçlarla birlikte dolardaki artışın bize aylık artı maliyeti 500 bin TL. Bunun üstesinden gelebilmemiz değil. Afyon Belediye Başkanı Mehmet Zeybek bütün taahhütlerini yerine getirdi, kendisine teşekkür ederim ama onun dışında Afyon'dan aldığımız bir destek de yok. 

Bir hafta sonra oyuncuların çıkış hakları doğuyor. Eric Buckner ayrılmak üzere, TJ Campbell'a Türkiye'den teklif var. Diğerleri de ayrılabilir. Kaynak yaratırsak yerlerine oyuncu alırız, bulamazsak yerliler ve BGL oyuncularıyla devam ederiz.

Henüz pes etmedik, çözüm aramaya devam edeceğiz ama bulamazsak da sezonu elde kalanlar ve genç oyuncularla tamamlayacağız ama kulübü kapatmayacağız."

Küce gelirlerinin az olması nedeniyle döviz krizinin ilk kendilerini vurduğunu, diğer kulüplerin de sırada olduğunu öne sürdü ve "Kulüpler bir araya gelmeli, federasyon kulüpleri çağırmalı. Bu duruma hep birlikte çözüm bulmak zorundayız. Gerekirse ligden düşme kaldırılsın ve böylece kulüplerin yabancılara ayrılarak ödemelerini düşürmesi sağlansın." diye konuştu. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 4288