Berkay Sinirlioğlu: Sakatlıklardan dönmemde eşimin katkısı çok - BasketFaul.com

Berkay Sinirlioğlu: Sakatlıklardan dönmemde eşimin katkısı çok

01-12-21 18:53

Ece Aslı Ergez ve Bağcan Günay'ın hazırlayıp sunduğu TBL Günlüğü Podcast'in bu haftaki konuğu Manisa BBSK'nın başarılı oyuncusu Berkay Sinirlioğlu oldu.


Keyifli geçen sohbetten pasajlar şu şekilde:

- Galibiyet serimizi 3'e çıkardık. Evimizde iyi bir ritm yakalamamız bizim için çok değerli. Bugün ben öne çıkmış olsam da yarın bir başkası öbür gün bir başkası öne çıkacak. Biz böyle bir takımız.
- Keşke Federasyon Kupası şampiyonu olmasaydık, Baki de sakatlamamış olsaydı. 2-3 ayı kaçırmamış olsaydı bizim için daha değerli olurdu diyebilirim. 
- Kaybettiğimiz 3 maçta da kötü oynayarak kaybettiğimizi düşünmüyorum. Maç sonlarında yaptığımız basit hatalar ve şanssızlıklarla kaybettik. Ama bunlardan da dersimizi çıkardık. Artık Baki de döndü, tam takım olduk diyebiliriz.
- İki tane çok kritik sakatlıklar yaşadım. Onlar beni çok üzen sakatlıklardı. Çünkü final serisinde sakatlanmıştım. Takımın en ihtiyacı olan yerde kenarda oturmak zorunda kalmak çok can sıkıcı. Belki bu şekilde iki şampiyonluk elden kaçtı. Elbette olsam kesin şampiyonduk diyemem ama takım arkadaşlarımı o an yalnız bırakmamayı, en kritk yerde yanlarında olmayı çok isterdim.
- Sakatlıklarımdan bu kadar iyi dönmem de eşim Serra'nın çok katkısı oldu. Bunların geçici bir süreç olduğunu eskisinden daha iyi şekilde sahaya döneceğimi bana hep hatırlattı. 
- Sigortam.net'te oynadığım sezon Andaç abi kısa yabancı hakkını 2 numaradan yana kullanmıştı. Hem yerli hem yabancı kadrosu çok değerli oyunculardan oluşuyordu. Böyle bir ortamda ben de oyunumu yukarı çıkarmak için elimden geleni yapmıştım.
- Üniversiteye kazandığım ilk yıllar Işıkspor'da oynuyordum. Çift antrenman olmadığı için çok yorucu olsa da bir şekilde yetişmeye çalışıyordum. Sonrasında İstanbulspor'a transfer olduğumda İlker abi sabah antrenmanlarından beni muaf tutmuştu. Onun sayesinde çoğu derslerimi kaçırmadım.
- Eşim Serra ile üniversiteden tanışıyoruz. Beni sınavlara çok çalıştırdı. Staj haricinde okulu uzatmadan bitirmem de katkısı çok büyüktür. 

Podcastin tamamını dinlemek için burayı tıklayınız.
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1886