Wood: Alperen harika bir pasör - BasketFaul.com

Wood: Alperen harika bir pasör

04-12-21 15:00
Rockets‘ta başantrenör Stephen Silas, Christian Wood ve Alperen Şengün’ü beraber kullanmasıyla ilgili konuşurken Alperen’in muazam oynadığını belirtti ve “Christian Wood’u oyuna almam gerekiyordu. Alperen de muazzam oynuyordu. Kevin Porter Jr.’ın yokluğu, bana bu 2 oyuncunu aynı anda oynatma imkanı tanıdı. İkisi de çok yetenekli ve topla ilişkisi son derece iyi oyuncular. Ribauntlarda zorlanırken bu tip ribauntçu uzunlara sahip olmak avantaj.” sözlerini söyledi.

Christian Wood ise Alperen Şengün’ün saha görüşünün muhteşem olduğuna dikkat çekerken, “Beş maçtır iki uzunlu düzende oynamıyorduk, dolayısıyla yer yer sıkıntı yaşadık, buna alışmamız gerekiyor. Buna idmanlarda çalışacağız. Alperen’in saha görüşü, hem benim hem de onun etrafındakiler için muhteşem. Pas yeteneği ve doğru oyuncuyu bulması harika. İkimizin bir arada oynamasının benim için kötü olacağını sanmıyorum” dedi.

Tecrübeli oyuncu Alperen’in harika bir pasör olduğunu da söyledi ve, “Harika bir pasör Alperen. Boşta olan oyuncuya doğru pası aktaracağını biliyorsunuz. Sadece koşu atmanız lazım, bilhassa Alperen yüksek post’tayken. Onu beslemeniz lazım.” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar Okunma: 1122