40 yıl sonra şampiyonluğu yeniden kutladılar - BasketFaul.com

40 yıl sonra şampiyonluğu yeniden kutladılar

05-12-21 23:38
1981'de Bulgaristan'da düzenlenen Balkan Şampiyonası'nda Yunanistan'ı finalde 93-80 yenerek birinci olan Milli Takımımız, 40 yıl sonra yeniden bir araya geldi ve o günleri andı.

İstanbul'da toplanan ve hala büyük çoğunluğu basketbolun içinde aktif olarak yer alan Turhan Koray, Behçet Üner, Ömer Saybir, Mehmet Dövüşgen, Erman Kunter, Remzi Dilli, Celal Arısan, Efe Aydan, Şadi Olcay, Serdar Koçyiiğit, Melih Elçin, Necati Güler ve Ünal Özüak (yardımcı antrenör) film şeridi gibi şampiyonluğun hikayesini dile getirirken, kafilede bulunan ancak aramızdan ayrılan Osman Solakoğlu, Aydan Siyavuş, Recep Ogan Erol Erol ve Osman Bektaş'ı da andı.

Necip Kapanlı'nın notu: 1981'deki Balkan Şampiyonluğu büyük ilgi uyandırmış, hatta remzi Dilli'nin Yunanistan maçındaki smacı yıllarca TRT'nin jereniği olmuştu. Profesyonelliğe geçişin ilk dönemlerinin bu oyuncuları basketbolumuzda ilk kıvılcımı yaktı, basketbolun yaygınlaşmasında önemli rol oynadı. O şampiyonluk, bize basketbolda iyi şeyler yapabileceğimiz inancını verdi. Hepsine teşekkür eder, aramızdan ayrılanlara rahmet dileriz. 

 

Yorumlar Okunma: 1888