Umut Geçen: Son topları seviyorum - BasketFaul.com

Umut Geçen: Son topları seviyorum

15-12-21 10:50

Oynadığı takımlarda enerjisiyle dikkatleri üzerine çeken Umut Geçen, bu sezon da 100. yılında şampiyonluk hedefiyle yola çıkan Beysu Konyaspor'da mücadele ediyor. Özellikle son haftalarda çıkışa geçen Umut'la biz de kariyeri ve sezon üzerine bir röportaj gerçekleştrdik.

* Geçen sene benim için özel bir sezondu. Bu ligde ilk kez bu kadar ciddi rol ve süreler almıştım. Onun da karşılığını verdiğimi düşünüyorum. Bu sezon da Konyaspor’un başarısı için elimden geleni yapmayı çok istiyorum.

* Adım adım kariyerimde iyi bir şekilde hedefime doğru ilerliyorum. Benim bu ligdeki hedeflerimden biri oynadığım takımın şampiyonluğuna katkı vermek, BSL’ye çıkartmak. 6-7 sezondur bu ligde mücadele ediyorum. Bugüne kadar şampiyonluk kazanamamış olmak içimde kalan bir durum diyebilirim. Umarım bu hedefime bu yıl gerçekleştirebilirim.

* Taraftarın bizim için önemi kesinlikle tartışılmaz. Evimizdeki bütün maçlarda bizlerden desteklerini esirgemiyorlar. Hatta Mamak maçımızda geri dönüşümüzde etkileri çok büyük olmuştu. O an maça konsantre değilsen bile taraftar seni bir şekilde maça sokuyor. Kalan maçlarımızda da umarım salona gelerek bizlere destek olmaya devam ederler. Daha önceki takımlarımda böyle bir taraftara sahip bir takımda oynamamıştım. Bu gerçekten özel ve farklı bir hismiş. İnsanı oyun içinde bir iki tık ileri atabildiğini düşünüyorum.

* 100. yıl özel bir durum. Bu özel sezonda şampiyonluk yaşamak tabii daha da özel olacaktır. Sezon başında hepimiz bunun bilincinde buraya geldik. Bunu gerçekleştirmemiz halinde sadece kulübün değil bizim de kariyerimizin en özel başarılarından biri olacak. Bu durum bizim için aslında ekstra bir motivasyon kaynağı oluyor.

* Bugüne kadar oynadığım en iyi karakterli yabancı oyunculardan birisi Matt Morgan. Sahada iyi olduğum dakikalarda Matt’in bana verdiği desteği diğer takımlarımdaki kısa yabancılardan görmemiştim. Hep bir rekabet oluyordu, ama Matt’le aramızda böyle bir şey yok. Aslında takımdaki herkes için bu böyle. O gün oyunda kim katkı veriyorsa, kim günündeyse kenardaki oyuncu oynayamadığı için asla üzülmüyor. Matt’in özel bir karakter olduğunu düşünüyorum. Onun bu sene Avrupa’daki ilk senesi. Elimden geldiğince ben de ona ligi anlatarak yardımcı olmaya çalışıyorum. İlerde onun daha iyi yerlerde olacağına inanıyorum. Onun gibi biriyle oynadığım için kendimi gerçekten şanslı hissediyorum.

* Bazen gerçekten sahada daha duygusal olabiliyorum, atamadığımda çabuk düşebiliyorum. Ama zaman geçtikçe buna takılmamayı öğrenmeye başladım.

* Son topları atmak benim için keyifli. Oradaki o maçı kazandırma ihtimali benim çok hoşuma gidiyor. Bu yüzden kullanmayı da seviyorum. Aslında bana çizilmeyen çok son  topun dönüp dolaşıp bana geldiği de oldu. O dakikalarda basketbol şansımın da olduğuna inanıyorum.

* Kulübün içinde güzel bir birlik var. Herkes bizimle çok ilgileniyor. Bunu çok hissediyoruz. Bizim bu sene gördüklerimiz daha önceki seneler anlatılan gibi değil. Futbol takımımız maçlarımızı izlemeye geliyor, bizler de onların maçlarına gidiyoruz. Gerçekten çok güzel bir birliktelik içerde hakim diyebilirim.Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2600