Derbide TED'den zafer - BasketFaul.com

Derbide TED'den zafer

08-01-22 17:23

İSTATİSTİK

Misli.com TBL 15.haftasındaki Ankara derbisinde TED Kolejliler, deplasmanda Mamak Belediyesi'ni 77-63 mağlup etti. Bu sonuçla TED Kolejliler 6. galibiyetini aldı, Mamak ise 9 galibiyetle devreyi tamamladı. TED Kolejliler'in yeni transferi tecrübeli oyuncu Şahin Ekmen ilk maçında 25:21 dakika sahada kalırken 9 sayı, 3 asist, 1 ribaundla karşılaşmayı tamamladı. 


TED Kolejliler karşılaşmaya 6-0 ile başladı. Mamak ise ilk sayılarını 3 dakika sonra kaptan Melih Kapucu ile kaydetti. Yakaladığı tempoyu sürdürmeye devam eden TED, 7-1 ile farkı da açtı. Karşılaşmaya tutuk başlayan Mamak, yayın gerisinden de istediği ritmi yakalayamayınca skorun gerisinde kaldı. İlk çeyrek 23-15 TED Kolejliler üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe iki ekip de düşük skorla başladı. TED Kolejliler, boyalı alandan bulduğu isabetlerle ilk çeyrekte yakaladığı farkı korumaya devam etti. Bu dakikalarda hiçbir oyuncusundan skor bulamayan Mamak farkın açılmasını durduramadı. İkinci çeyrek 43-30 TED Kolejliler'in farklı üstünlüğüyle geçildi.

Mamak üçüncü çeyreğe 10-2 ile başladı ve farkı tek haneye çekerek TED Kolejliler'e molayı aldırdı (40-45). Moladan boyalı alandan arka arka skorla dönen TED Kolejliler farkı tekrar açtı. Skordaki tutukluğunu aşamayan Mamak bu dakikalarda yine rakibine cevap veremedi. Üçüncü çeyreği de 58-50 ile TED Kolejliler önde kapattı.

Son çeyreğe Mamak, Ömer'in üst üste üçlüğüyle iyi bir geri dönüş yakaladı. Bu dakikalarda da Gökhan ile rakibine cevap veren TED Kolejliler farkı yine açmasını bildi ve karşılaşmadan 77-63 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...
Mamak Belediyesi: Chance Comanche 13 sayı-7 ribaund, Melih Kapucu 12 sayı-8 ribaund, Ömer Sancaklı 9 sayı
TED Kolejliler: Keshun Sherrill 21 sayı, Cihat Mertali Dalgalı 12 sayı-6 ribaund, Kevin Kaspar 11 sayı-8 asist-7 ribaund, Joel James 11 sayı-10 ribaund

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 835