Samsunspor ikinci yarı farkı açtı - BasketFaul.com

Samsunspor ikinci yarı farkı açtı

09-01-22 17:40

İSTATİSTİK

Misli.com TBL 15. haftasında Akran Gemlik Basketbol'u konuk eden Samsunspor ikinci yarı farklı üstünlüğü eline aldığı karşılaşmadan 86-74 galibiyetle ayrıldı. Samsunspor bu sonuçla 12. galibiyetini alırken Akran Gemlik 6'da kaldı.

Karşılaşmaya tempolu başlayan Samsunspor ilk 3,5 dakikada skoru 8-0 getirdi. Gemlik ise sahada Talat Alp ve Ege dışında skor üretmekte zorlansa da son bölümde Enis Kıvanç Çöl ile farkı azalttı. İlk çeyrek 24-21 Samsunspor üstünlüğüyle geçildi. 

İkinci çeyrekte de rakibinin aksine daha rahat hücum eden Samsunspor, Mert Gizir, Mert Ali Sert ve Jalone Friday ile her hücumda skor üretmesini bildi. Genç oyuncularının sahaya koyduğu enerjiyle pes etmeyen Gemlik ise sık sık skoru dengeleyerek mücadelesini sürdürdü. Kalan bölümde üstünlüğü eline alan Samsunspor, çeyreği de 49-34 ile geçti.

Üçüncü çeyreğe Gemlik, Darnell Edge ve Önder Atun'la iyi başladı. Farklı üstünlüğün sahibi olan Samsunspor bu dakikaları da yayın gerisinden yüzdeli geçerek rakibini yanına yaklaştırmadı. Son bölümde Egemen Usta ve Darnell Edge'nin sayılarıyla Gemlik farkı tek haneye çekti. Ancak çeyreği 65-58 ile Samsunspor önde kapattı.

Son çeyreğe Gökhan Aydın'ın üçlükleriyle başlayan Samsunspor farkı tekrar çift haneye çıkardı. Bu dakikalarda maçın içinde kalmakta zorlanan Gemlik karşısında Samsunspor farkı açmayı sürdürdü. Karşılaşmadan Samsunspor 86-74 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar..
Samsunspor: Ercan Bayrak 16 sayı, Mert Ali Sert 11 sayı, Burak Eşlik 11 sayı
Akran Gemlik Basketbol: Darnell Edge 20 sayı-5 asist, Ege Demir 12 sayı-6 ribaund, Talat Alp Altunbey 11 sayı

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 456